Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Польща та Україна продовжать активну співпрацю у сфері громадського здоровʼя

Польща готова надавати експерту та освітню допомогу Україні, а також продовжувати активно співпрацювати у сфері громадського здоровʼя. На цьому наголосив професор Маріуш Гуйскі, декан факультету наук про здоров’я, завідувач кафедри громадського здоров’я, доцент кафедри громадського здоров’я та здоров’я навколишнього середовища Варшавського медичного університету під час зустрічі з міністром охорони здоровʼя України Віктором Ляшком.

«Перш за все хочу подякувати вам та всьому польському народу за ту підтримку, яку ви надаєте нам у всіх сферах від початку повномасштабної війни. Польща – незмінний надійний партнер, союзник і друг України. Разом ми протидіємо ворогу та тримаємо медичний фронт. Однак ми не можемо поставити життя на паузу. Паралельно до викликів війни маємо вирішувати і задачі стратегічні для медичної системи України. В тому числі і в сфері громадського здоровʼя. Раніше система громадського здоровʼя переважно базувалась на контрольній функції. Зараз її філософією має стати профілактика, інформування та запобігання. Ми дуже зацікавлені у такій співпраці з Польщею», – сказав Віктор Ляшко.

Під час зустрічі учасники обговорили пріоритети співпраці у сфері громадського здоровʼя та медичної освіти на всіх рівнях, а також підтримку України в євроінтеграційній роботі щодо експертної підтримки у приведенні українських нормативно-правових актів у відповідність до європейських директив. 

За словами професора Маріуша Гуйскі,  витрати на громадське здоровʼя можна розглядати як свого роду інвестицію. Особливу увагу слід приділити освітнім кампаніям, які дозволяють людям дізнатися більше правдивої інформації про власне здоровʼя. Окрім цього, важливим напрямом є профілактика, рання діагностика та вакцинація. Польська сторона зацікавлена у подальшій взаємодії щодо навчання українських та польських студентів в університетах за напрямом громадського здоровʼя.  Крім того, частину цьогорічного Конгресу громадського здоровʼя, який що грудня проходить у Варшаві, планується присвятити співпраці Польщі та України у медичній галузі.