Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Планування госпітальної мережі має стати ключовим інструментом для розвитку закладів охорони здоров’я — Олексій Яременко

Одним з пріоритетів Міністерства охорони здоров'я України у впровадженні реформи є формування спроможної госпітальної мережі лікарень. Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я Олексій Яременко. 

“Планування госпітальної мережі має стати ключовим інструментом для розвитку закладів охорони здоров’я та трансформації якості медичної допомоги населенню. Лікарні мають бути здатними надавати якісну та безпечну медичну допомогу пацієнтам, базуючись на потребах населення з урахуванням кращих європейських практик”, — сказав Олексій Яременко. 

Він додав, що плани госпітальних округів стануть ключовими дороговказами для надання якісної, комплексної, безперервної і орієнтованої на пацієнтів медичної допомоги шляхом організації спроможної мережі закладів охорони здоров'я.

Наразі МОЗ спільно з Комітетом з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування ВРУ розробило законопроєкт (№6306), який дозволить імплементувати госпітальні плани та запровадити: 

  • ефективне управління мережею закладів охорони здоров’я; 

  • стратегічні закупівлі медичних послуг;

  • залучення цільових інвестицій на основі потреб; 

  • побудову ефективних маршрутів пацієнтів; 

  • регіоналізацію послуг; 

  • основу для стратегій розвитку закладів відповідно до їх ролі; 

  • ефективну кадрову політику в регіоні.

У співпраці з обласними державними адміністраціями та міжнародними партнерами фахівці МОЗ працюють над розробкою детальних планів госпітальних округів. 

“Як результат комплексної роботи країна отримає спроможну та укомплектовану мережу ефективних лікарень, а пацієнти — якісну, безпечну та доступну медичну, в тому числі високотехнологічну, допомогу та основні види інтенсивного лікування”, — підсумував заступник міністра.