Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Після багатомісячного лікування за кордоном захисник України повертається додому – на своїх ногах і з врятованою рукою

​​Історію Андрія – військового з батальйону «Айдар» – можна описати двома словами: «Бахмутська м’ясорубка». В той час, коли ворог намагався прорватися в місто, Андрій з побратимами йшов на зустріч ворогу – штурмом. У відповідь росіяни били всім, чим могли. На наших айдарівців прилетіла «ПКР» – ракета, яка вщент знищує танки. 

Серед їхньої групи того дня, пригадує військовий, були не лише трьохсоті. Але серед поранених Андрій виявився найтяжчим: рвані рани по тілу, роздроблені кістки та втрата крові. 

«У мене були відкриті переломи всіх кінцівок лівого боку. У мене не було частини кісток на нозі і на руці. Частини руки, ноги були просто порваними і звисали», – розповідає захисник. 

Через складність поранення протягом двох місяців Андрія перевозили з лікарні в лікарню. Спершу – в Костянтинівку, потім – в Дніпро, Кропивницький, Вінницю, Львів, Мукачево і знову Львів. В Україні бійцю пропонували лише один варіант лікування – ампутацію. Найбільше проблем було з лівою рукою. Нарощування м’язів, шкіри та імплантацію кістки могли зробити лише за кордоном. 

Тож бійця подали на програму «МедЕвак», в межах якої європейські клініки беруть на лікування українців. Йому зголосились допомогти лікарі Норвегії. Там Андрію провели ряд складних процедур: нарощували м’які тканини (м’язи, шкіру), ставили пластини та пересаджували зі стегна кістку в руку. Після усіх зусиль, на жаль, спроба виявилась неуспішною – кістка не прижилася в руці. 

Через 8 місяців Андрію повторили все знову: почистили, поставили пластину та пересадили кістку в руку, але тепер з іншого стегна. Лише за другої спроби  лікування виявилось успішним. Після 15 місяців лікування в Норвегії Андрій цими днями повертається додому, на своїх двох та з врятованою рукою. 

Історія Андрія – одна із сотень історій військових, які пройшли лікування після поранення за кордоном. 

Якщо ви чи ваші близькі військовослужбовці отримали бойову травму та потребуєте лікування за кордоном – ви можете подати заявку на сайті МОЗ у розділі «Громадянам» за посиланням.