Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Підсилення медзакладів: у НІР запущено 10 систем енергопостачання для резервного живлення під час можливих знеструмлень

Нещодавно у Національному інституті раку були запущені в роботу 10 станцій енергопостачання. Такі системи енергопостачання здатні забезпечити роботу найбільш критичних ділянок НІР. Пристрої були отримані за сприяння Міністерства цифрової трансформації України та Міністерства охорони здоров’я України від Американської благодійної організації «Direct Relief» і БО «Благодійний фонд Євгена Пивоварова». 

Такі системи функціонують за принципом повербанків, тобто вони заряджаються від електроенергії та є автономними. Тож в умовах блекаутів система не тільки захистить, а й дасть час на коректне вимикання дороговартісного  обладнання, та дозволить продовжити роботу у разі потреби досить тривалий час. Так, медики зможуть безперебійно надавати медичну допомогу навіть у разі відсутності електропостачання, а пацієнти отримуватимуть життєво необхідні медпослуги. 

Завдяки приладам у НІР вже вдалося підключити сім операційних та шість реанімаційних залів, ургентну лабораторію, низькотемпературні камери для збереження генетичного матеріалу у дитячому відділенні та ключові низькотемпературні морозильні камери для зберігання препаратів крові у відділенні трансфузіології. 

Зазначимо, що в умовах повномасштабної війни українські медзаклади постійно зазнають атак з боку росії, що ставить під загрозу життя пацієнтів. Саме тому робота над забезпеченням безперебійного надання медичної допомоги у медзакладах є пріоритетом для держави. 

Наразі триває підсилення закладів охорони здоров’я системами енергопостачання та оснащення енергетичним обладнанням, аби медзаклади могли працювати навіть в умовах можливих знеструмлень. Також керівники лікарень та органів місцевого самоврядування самостійно працюють над створенням умов для стабільної роботи свого медзакладу у разі надзвичайних ситуацій. 

Зараз українські медзаклади забезпечені понад 11 тис. генераторів для безперебійного електроживлення. Крім того, в Україні активно продовжують оснащувати лікарні альтернативним та екологічним джерелом електроенергії – сонячними панелями й акумуляторами, які допомагатимуть медзакладам функціонувати за критичних ситуацій. 

Вже понад 60 українських закладів охорони здоров’я мають сонячні станції з панелями. Значна частина з них – з акумуляторами, які накопичують енергію. Вони встановлені коштом різноманітних програм, благодійних фондів, урядів інших країн тощо. Загалом до кінця року передбачається оснащення 200 закладів охорони здоров’я сонячними станціями. 

Міністерство охорони здоров’я України висловлює вдячність всім партнерам, які долучилися до забезпечення автономності медзакладів. Така співпраця дозволила лікарням надавати медичні послуги навіть за екстремальних умов.

Нагадаємо, нещодавно заклади у 20 областях України отримали ще 300 систем зберігання енергії. Відповідні фахівці пройшли сертифіковане навчання. Наразі прилади вже підключені та підсилюють медзаклади. Загалом цьогоріч Україна отримає дві тисячі систем зберігання енергії в межах проєкту «Power for Health».