Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

«Перевірте вакцинальний статус дитини, переконайтеся, що вона захищена», — Ігор Кузін

«Рівень вакцинації від кору, паротиту, краснухи, поліомієліту та інших інфекційних хвороб не досягає рекомендованих МОЗ України і Всесвітньою організацією охорони здоров’я показників. Адже через COVID-19 дуже багато батьків пропустили чергове щеплення своїх дітей», — про це розповів Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я-головний державний санітарий лікар України в онлайн-інтерв’ю з Катериною Булавіновою, медичною експерткою UNICEF.

Він звернувся до всіх батьків із порадою перевірити вакцинальний статус їхньої дитини, щоби переконатися, що вона отримала повний курс щеплень відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень.

До Національного календаря внесені вакцини від 10 інфекційних захворювань: кашлюка, дифтерії, правця, кору, паротиту, краснухи, туберкульозу, гемофільної інфекції типу b (ХІБ-інфекції), гепатиту В та поліомієліту.

Держава забезпечує ці вакцини власним коштом, тобто громадяни отримують їх безоплатно. Та попри те, що регіони повністю забезпечені необхідною кількістю вакцин, темпи щеплення повільні. За інформацією Центру громадського здоров’я, на кінець червня тільки 38 % дітей у віці 6 років вакциновані від поліомієліту і 31,6 % — від дифтерії та правця.