Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Павло Ковтонюк: зміни в медицині відбуваються завдяки взаємодії держави, бізнесу та медиків

В колонці на «Українська правда» заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк розповідає про те, яку роль в трансформації системи охорони здоров’я відіграє сфера ІТ та український бізнес.

Зміни в медицині почалися із первинної ланки. Найголовніше – вона базується на виборі пацієнта, а медзаклади стають максимально незалежними від контролю держави.

«Відтепер сам пацієнт незалежно від місця прописки обирає, до якого сімейного лікаря йти, а Національна служба здоров’я оплачує його послуги за вашим вибором», – коментує заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.

Сотні лікарів щодня роблять крок вперед, наближаючись до сучасної моделі охорони здоров’я та спростовуючи міфи про відсутність інтернету в селах та неготовність медиків працювати з комп’ютерами.

Трансформація системи охорони здоров'я передбачає активне залучення сфери ІТ та бізнесу. Адже, усі заклади, які хочуть отримувати кошти "за пацієнтом", мають бути підключені до національної електронної системи охорони здоров’я. В електронній базі вже майже 13 млн декларацій та 22 тисячі зареєстрованих лікарів.

«Держава бере на себе "підводну частину айсберга" електронного здоров’я: єдині реєстри, стандарти та, найголовніше, протоколи безпеки. Особисті дані пацієнтів залишаються захищеними та використовуються лише за призначенням», – зазначає Павло Ковтонюк.

Програми для лікарів та пацієнтів, додаткові сервіси, додатки для смартфонів, системи для менеджменту закладів, телемедичні рішення та інші продукти створює український бізнес.

«Зміни відбуваються тут і зараз: завдяки тому, що держава, бізнес та медики навчилися співпрацювати», – підкреслив заступник міністра.

Докладніше https://goo.gl/j4xMYW