Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Пацієнти із травмами обличчя отримуватимуть медичну допомогу за єдиним стандартом

Переломи середньої зони обличчя (СЗО) – одні з найскладніших лицевих травм, які потребують мультидисциплінарного підходу до лікування. Кількість таких пацієнтів є стабільно високою і постійно збільшується через військові дії. У військових такі травми часто виникають внаслідок дії вогнепальної зброї та осколкових уражень, які досягають обличчя. Серед цивільних пацієнтів переломи СЗО можуть відбутись внаслідок автокатастроф, спортивних занять, падіння, побоїв та бійок, травм на виробництві. Мова про пошкодження верхньої щелепи, вилицевого та назо-етмоїдального комплексу та орбіти.

Для того, щоб пацієнти з подібною травмою отримували якісну допомогу незалежно від медзакладу, було розроблено стандарт медичної допомоги. Він стане обов'язковим для медзакладів, що надають спеціалізовану медичну допомогу. 

«Попри повномасштабну війну, яку розв'язала росія, продовжуємо впроваджувати сучасні стандарти  надання медичної допомоги. Наша мета – зробити послуги європейського рівня доступними в Україні. Ми маємо чітке розуміння стратегії подальшого розвитку системи охорони здоров'я. В центрі якої – людина та її потреби. В фундаменті – єдині стандарти роботи. В пріоритетах – доступність та якість. Аби навіть у найвіддаленішому куточку країни військові та цивільні могли отримати допомогу належного рівня. І на цьому шляху затверджений МОЗ документ – важливий та необхідний крок», — зауважив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Зокрема, стандартом передбачено, що медична допомога пацієнтам з переломами СЗО має надаватись мультидисциплінарною командою. До її складу можуть бути залучені фахівці з радіології, офтальмології, оториноларингології, нейрохірургії та інші фахівці з відповідною кваліфікацією та досвідом.

Своєчасна медична допомога та реабілітація для пацієнтів з переломом СЗО суттєво підвищує якість подальшого життя. Адже такі переломи можуть призвести до небезпечних для життя ускладнень та розладів функцій жування, ковтання, дихання, нюху та зору. Окрім того, у пацієнта може розвинутися хронічний больовий синдром. Також вади обличчя внаслідок травми можуть стати причиною психічних розладів.


Нагадаємо, раніше МОЗ затвердив стандарт медичної допомоги у разі опіків.