Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Оперативні дані щодо захворюваності на грип та ГРВІ 20.01.2020 – 26.01.2020

За минулий тиждень (20–26.01) на ГРВІ захворіли 184 894  людей, із них 64,6 % — діти. 

Інтенсивний показник захворюваності склав 483,5 на 100 000 населення, що на 1,4 % більше епідемічного порога по Україні. 

За результатами лабораторного дослідження методом ПЛР у 32 із 87 зразків матеріалів визначено віруси грипу: 27 — типу А(Н1)pdm09, 2 — типу А не субтипований і 3 — типу B.

У Рівненській, Вінницькій, Черкаській, Одеській, Сумській, Запорізькій і Донецькій областях зареєстровано низьку епідемічну активність грипу та ГРВІ. У Житомирській, Тернопільській та Хмельницькій областях—середній рівень епідемічної активності. В інших регіонах України залишається неепідемічний рівень активності.

За тиждень зареєстровано чотири летальні випадки внаслідок грипу. Жоден померлий не був щеплений проти грипу.

Упродовж звітного тижня проти грипу вакциновано 1 468 людини, а з початку епідемічного сезону щеплення зробили 233 448 осіб.

Детальніше — в інформаційному бюлетені Центру грипу та ГРВІ.

Грип — це гостре респіраторне захворювання, спричинене вірусом. Легко передається від людини до людини переважно через кашель, чхання або ж близький контакт. Будь-хто у будь-якому віці може захворіти на грип. Симптоми грипу виникають раптово і можуть тривати від кількох днів до кількох тижнів. Не займайтеся самолікування - звертайтеся до лікаря. 

Нагадуємо, що найкраща профілактика грипу — це щорічна вакцинація.

Читайте також: Як відрізнити грип від ГРВІ, 9 народних засобів, які не допоможуть вилікувати грип: коментують лікарі, Епідемічний сезон 2019-2020: прогноз показників захворюваності.

Стаття підготовлена за інформацією Центру громадського здоров’я.