Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Оперативні дані щодо ситуації у Херсонській області: 7 вересня

За минулу добу жителі Херсонської області не зверталися за медичною допомогою, а показники шкідливих речовин залишаються у межах норми. МОЗ України і закликає жителів області звертатись до лікаря при перших ознаках отруєння. Найближчим часом ми опублікуємо рекомендації для людей, які проживають у зоні впливу викидів заводу “Кримський Титан”.

Станом на 12:00 7 вересня 2018 року:

1. За результатами  лабораторних досліджень ґрунту, води та повітря на території Херсонської області перевищень допустимої концентрації оксиду азоту, оксиду сірки, сірководню, оксиду вуглецю не виявлено. Заміри проводились у найближчих селищах прикордонної території Каланчацького та Чаплинського районів Херсонщини.

2. За минулу добу до закладів охорони здоров’я області для отримання медичної допомоги громадяни не зверталися. Усі заклади охорони здоров’я регіону за потреби готові надати необхідну допомогу населенню.

3. Вночі з 6 на 7 вересня на території деяких районів Херсонської області випадали опади у вигляді дощу. Дощ зменшив рівень діоксиду сірки та зважених речовин (пилу) в атмосферному повітрі та на ґрунті. Їхня концентрація не шкідлива для здоров’я.

4. Жителям населених пунктів можливого ураження запропоновано за бажанням провести оздоровлення дітей в дитячих оздоровчих таборах курортних районів області.

5. Відповідні структурні підрозділи МОЗ України та інших міністерств продовжують проводити регулярні лабораторні дослідження повітря і тримати на контролі стан здоров’я мешканців області.

У разі погіршення самопочуття (неприємного присмаку у роті, подразнення слизових оболонок очей, органів дихання, шкіри) терміново зверніться до лікаря!

Мінімізувати ризики для здоров’я допоможе дотримання правил гігієни:

  • частіше приймайте душ та вмивайте обличчя;
  • робіть вологе прибирання;  
  • пийте більше рідини: води, чаю, молока з содою та маслом і. т.д., мінеральної воді;
  • ретельно мийте овочі та фрукти у проточній воді та зрізайте з них шкірку;
  • не потрібно випасати худобу або заходити в низини, яри, балки;
  • утримайтеся від купання у відкритих водоймах.