Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Оновлені протоколи щодо проведення кесаревого розтину

В Україні оновлений клінічний протокол "Кесарів розтин”. У клінічному протоколі оновлені та деталізовані показання та протипоказання до операції кесаревого розтину, тож він виключає необґрунтовані призначення такого втручання. Вперше наведені ризики цієї операції для матері і дитини, що допоможе повною мірою інформувати пацієнтів про її можливі наслідки. Крім того, осучаснені методи профілактики ускладнень оперативного втручання.

Клінічний протокол розроблений на доказах та за рекомендаціями Клінічної настанови NICE guideline Caesarean birth (NG 192) в редакції від 31 березня 2021 року, документа з ефективними світовими практиками.

Питання застосування кесаревого розтину в сучасному акушерстві є надзвичайно актуальним. Воно пов’язане передусім із високим ризиком ускладнень. Відтак оновлення протоколу допоможе забезпечити пацієнтам якість, ефективність та рівні можливості доступу до акушерської допомоги.

Клінічний протокол призначений для керівників закладів охорони здоров’я та їхніх заступників, фізичних осіб-підприємців, які одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та надають медичну допомогу відповідного виду, лікарів-акушерів-гінекологів, лікарів загальної практики – сімейної медицини, лікарів анестезіологів, лікарів-неонатологів, медичних сестер, акушерок, студентів медичних вищих навчальних закладів, лікарів-інтернів, організаторів охорони здоров’я.