Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Онлайн-курси з реабілітації на основі МКФ пройшли майже 4 500 користувачів

На платформі Академія НСЗУ розроблено два навчальних онлайн-курси для усіх фахівців, які працюють в системі охорони здоров’я і надають послуги з реабілітації. Перший – про засади і базове використання Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоровʼя. (МКФ – стандартизована «мова» опису складових станів здоров’я, якою користуються у всьому світі). Другий – про документування процесу надання реабілітаційної допомоги на основі МКФ. (Зараз реабілітаційний процес пацієнта фіксується в ЕСОЗ – задля прозорості, а також уникнення бюрократії).

Реабілітаційна допомога в Україні зазнала суттєвих змін. Ми перейшли від недієвих радянських практик, до моделі сучасного, доказового й ефективного відновлення функцій людини. Відповідні послуги надають мультидисциплінарні реабілітаційні команди. В центрі їх уваги – пацієнт та його потреби й побажання. З урахуванням цього, фахівці з реабілітації формують кінцеву мету й вносять її до індивідуального реабілітаційного плану. Такий підхід не про процес заради процесу, а про результат. Адже мета сучасної реабілітаційної допомоги – зробити все задля якнайшвидшого повернення пацієнта до повноцінного життя. Й мова не про якесь українське ноу-хау. Саме так вже не перше десятиліття поспіль працює система реабілітації в країнах Європи та США.

Так, уже тисячі працівників охорони здоров’я пройшли згадані курси, які розраховані на всіх фахівців мультидисциплінарних команд.

«Прикметно, що система реабілітації, яка трансформується, має на меті не лише відновити фізичне та психічне самопочуття людини, але й повноцінно повернути її до суспільного життя, зберегти  роботу та соціальні контакти. Для цього, зокрема, буде задіяна мультидисциплінарна команда. Уявімо, що людина проходить реабілітацію в медзакладі. Там про неї турбуються відповідні фахівці: оцінюють її стан функціонування за МКФ, а під цей стан – потреби. Дані передаватимуться між різними сферами – соціальною, освітньою, економічною (буде взаємодія між електронними системами різних міністерств) та під потреби людини підбиратимуть послуги», – говорить заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич. 

Зокрема, на «Базові засади МКФ» зареєструвалися понад 6,5 тисячі користувачів. А сертифікат про його завершення вже отримали 3034 слухачі. З них: 435 (14,28 %) – фізичних терапевтів та 209 (6,86 %) – ерготерапевтів, 516 (16,93 %) лікарів фізичної та реабілітаційної медицини, 144 психологи/психотерапевти (4,73 %), 100 (3,28 %) реабілітаційних медичних сестер, 37 (1,21 %) соціальних працівників та ін. 

Майже 3800 користувачів – на курс «Документування процесу надання реабілітаційної допомоги на основі МКФ». Сертифікат про навчання одержала 1401 особа. Зокрема: 304 лікарів фізичної та реабілітаційної медицини (21,70 %), 267 (19,06 %) фізичних терапевтів та 137 (9,78 %) ерготерапевтів, 123 (8,78 %) асистентів фізичного терапевта, 49 (3,50 %) терапевта мови та мовлення й інших. 

Нагадаємо, МОЗ провело тренінг з МКФ для працівників інших міністерств та відомств.