Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

“ОХМАТДИТ” отримав радіологічне обладнання, яке дозволяє виявляти онкологію на ранніх стадіях

Обладнання було закуплене за державні кошти ще у 2012 році, але через недобросовісного постачальника потрапило до  “ОХМАТДИТу” лише зараз.
У 2012 році з державного бюджету було виділено 35 млн грн на закупівлю трьохмодальної системи AnyScan ОФФЕКТ-КТ-ПЕТ. Незважаючи на те, що обладнання було повністю оплачено державою, попередній підрядник будівництва незаконно утримував та не повертав дороговартісне обладнання. МОЗ останній рік спільно з народними депутатами членами Наглядової Ради Охматдиту займалися поверненням раніше закупленого медичного та інженерного обладнання. 
Про це сьогодні повідомили в.о. міністра охорони здоров’я України, доктор Уляна Супрун, головний лікар НДСЛ “ОХМАТДИТ” Ірина Садов’як; народний депутат, голова опікунської ради “ОХМАТДИТ”, Оксана Корчинська; народний депутат, член опікунської ради “ОХМАТДИТ” Ганна Гопко. 
Детективи НАБУ розпочали розслідування у даному кримінальному провадженні у вересні 2017 року після одержання матеріалів з Національної поліції. Завдяки спільній роботі НАБУ спільно з САП, Уряду на чолі з Володимиром Гройсманом, Опікунської ради Охматдиту та МОЗУ 5 жовтня обладнання повернулося до Охматдиту. 
Попри те, що обладнання є речовим доказом у кримінальному провадженні, слідчі дозволили його використання до завершення розслідування.  
“Українські діти мають право на якісну медичну допомогу, шанс на раннє виявлення онкології завдяки сучасному обладнанню. Наразі пріоритетом є  перевірка та оцінка стану обладнання, його комплектації та справності. Наступними кроками є монтаж, налаштування обладнання та проведення навчання українських фахівців”, - повідомила в.о. міністра охорони здоров’я, доктор Уляна Супрун.
МОЗ вживає необхідних заходів для переговорів з виробниками та компаніями, які мають ліцензію на встановлення обладнання, що є джерелом іонізуючого випромінювання.
Для навчання будуть залучені іноземні спеціалісти разом із українськими лікарями, які рятуватимуть життя українських дітей. 
“Унікальність обладнання полягає у тому, що воно дозволяє виявити пухлини на ранніх стадіях. Це надзвичайно підвищує ефективність лікування. Вперше в дитячій лікарні в Україні з’явиться подібне обладнання для маленьких пацієнтів”, - зазначила головний лікар “ОХМАТДИТ” Ірина Садов’як.
Також за останні місяці завдяки проведеній роботі юристів МОЗ України та ДП «Укрмедпроектбуд» вдалося повернути дороговартісні дизель-генератори, потрібні для підстраховки живлення під час важливих операцій у разі перебоїв зі струмом.