Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Обережно! Недоказова реабілітація: баротерапія

Фахівцям варто бути обережними з підходами у відновленні й уникати використання баротерапії не за призначенням. 

Міжнародні експерти вважають, що баротерапія має доведену ефективність виключно під час лікування кесонної хвороби. Проте немає переконливих доказів ефективності та безпеки під час лікування інших захворювань.

Наприклад, часто медики недоцільно призначають баротерапію  у разі травм опорно-рухового апарату, дитячого церебрального паралічу, розсіяного склерозу, захворювань кишківника та шлунку. При цьому, ефективність може не фіксуватися, ба більше – може виникати низка побічних реакцій. 

Тим часом дослідники й науковці зауважують, що якість доказів ефективності гіпербаричної оксигенації — низька. 

Тож, чи не єдине доказове застосування баротерапії — використання у випадку кесонної хвороби, анаеробній гангрені або у разі отруєння чадним газом. Однак ніяк не замість активної реабілітаційної допомоги, яку надають мультидисциплінарні команди. 

Довідка: Баротерапія – лікувальне застосування газових сумішей з підвищеним тиском кисню. У цього методу є два режими застосування: гіпербаричний, який передбачає підвищення тиску, та гіпобаричний, зі зниженням тиску в спеціальній камері. Вважається, що підвищення атмосферного тиску зумовлює розширення артеріол, посилення кровообігу та сприяє покращенню оксигенації тканин. Натомість зниження тиску в барокамері застосовують для зменшення впливу на організм людини газових бульбашок і надлишку розчиненого газу.  

Нагадаємо, якісна та дієва реабілітація повністю покривається НСЗУ в межах Програми медичних гарантій. Для проходження амбулаторної реабілітації вистачить електронного направлення від лікаря первинної ланки або лікуючого лікаря.