Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Нові умови прийому до медичних університетів

Затверджено умови прийому на навчання до закладів вищої освіти у 2019 році. Розказуємо про  нові правила для медичних закладів вищої освіти.

 

Як змінюються умови вступу на медичні спеціальності з 2019 року

1. Новий перелік конкурсних предметів

Окрім української мови, для спеціальностей “Охорони здоров’я”  профільними предметами є біологія або хімія (другий конкурсний предмет), фізика або математика (третій конкурсний предмет)

“Введення  фізики або математики як третього профільного предмета є одним з кроків на шляху до інтеграції української медицини в міжнародну практику.  Сучасна доказова медицина - точна природничо-наукова дисципліна, і лікарю необхідно мати знання з фізики, хімії, біології та математики. Окрім того, фізика та математика визначають логічне мислення та вміння аналізувати. У більшості європейських країн складання іспиту з цих предметів для вступу до медичного університету є поширеною практикою”, - говорить заступник міністра Олександр Лінчевський.

2. 150 балів ЗНО

Щоби вступити на спеціальності «Стоматологія», «Медицина» та «Педіатрія», абітурієнти мають набрати 150 балів ЗНО з профільних предметів.

3. 130 балів для здобуття ступеня магістра з фармації

Для спеціальності "Фармація, промислова фармація" конкурсний бал з профільних предметів має становити понад 130 балів.

“Нові умови дозволять відбирати в університет кращих абітурієнтів не лише  на спеціальності «Стоматологія», «Медицина» та «Педіатрія», а й на фармацію. Це важливо, адже рішення фармацевта та провізора також безпосередньо впливають на здоров’я пацієнта”, - коментує Олександр Лінчевський.

Нові умови прийому  прийняті в рамках стратегії розвитку медичної освіти МОЗ України. Такі зміни спрямовані на поліпшення якості освіти лікаря.

Детальніше про стратегію медичної освіти: https://bit.ly/2Qr6Ldt

Переглянути відео з прес-брифінгу: відео