Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Нова якість медосвіти: Академічна мобільність для студентів-медиків

МОЗ України продовжує інформаційну кампанію для медуніверситетів, у рамках якої публікуємо листи-роз’яснення про можливості університетів для поліпшення навчального процесу. Сьогодні говоримо про академічну мобільність.

Міністерство охорони здоров’я заохочує студентів та університети активно використовувати право на академічну мобільність, оскільки вона дає ряд унікальних можливостей. Для медичної галузі – це шанс швидко вивести освіту на якісно новий рівень.  Академічна мобільність передбачає, що студенти-медики та викладачі можуть навчатися протягом певного терміну чи прослухати окремі дисципліни в інших українських медичних університетах або за кордоном.

Із 2015 року здобувачі вищої освіти мають право на зовнішню та внутрішню мобільність відповідно до Постанови Кабміну №579 «Положення про порядок реалізації права на академічну мобільність». Так, навчання на лікарських спеціальностях за кордоном є повноцінною частиною навчання в Україні, оскільки відбувається паралельно з основною освітою в університеті. Студент під час такого навчання може поспілкуватись, обмінятись досвідом та подискутувати зі студентом-медиком з Португалії, Іспанії чи іншої країни. Також під час академічної мобільності студент стає частиною культурного обміну, має можливість побачити іноземну систему освіти та отримати доступ до найновішої літератури та досліджень.

Дисципліни, які прослухав студент в іншому університеті, перезараховують до індивідуального навчального плану. Студент може самостійно обирати університет та дисципліни, які хоче прослухати. При цьому не потрібно брати академічну відпустку, а місце навчання та стипендія, якщо інше не визначено договором, зберігаються за студентом.

Щоби скористатись можливістю академічної мобільності, студенту потрібно звернутись до відповідного відділу в університеті. Медичним закладам вищої освіти для забезпечення академічної мобільності рекомендується прийняти положення про академічну мобільність та укласти довгостроковий договір про співпрацю з можливістю обміну.

МОЗ України також рекомендує задля спрощення процесу обміну звернути уваги на інформацію МОН України про академічну мобільність.

Відповідного листа-роз’яснення МОЗ України надіслало керівникам закладів вищої освіти, що належать до сфери управління міністерства