Німеччина залишається одним із надійних партнерів України у медичній сфері – Сергій Дубров
Від початку повномасштабної війни росії проти України Німеччина стала однією з країн-партнерів, яка прийняла на лікування найбільше постраждалих громадян України, зокрема з мінно-вибуховими травмами та хронічними захворюваннями. Крім того, країна продовжує надавати потужну підтримку у медичній галузі, завдяки чому попри війну та навантаження, українська система охорони здоров’я може злагоджено функціонувати.
Про це перший заступник міністра охорони здоров’я України Сергій Дубров повідомив під час робочого візиту до Німеччини, де він взяв участь у Першій партнерській конференції з охорони здоровʼя Україна – Німеччина.
«Німеччина є лідером серед країн за кількістю евакуйованих українських пацієнтів за Програмою медичної евакуації (Medevac). Від початку війни вдалося евакуювати та направити на лікування до німецьких клінік 800 постраждалих українців, зокрема 529 військових та 271 цивільну особу. Серед них є поранені військовослужбовці та громадяни з онкологічними захворюваннями. Також у рамках співпраці з дослідницькою клінікою St Jude (США) до Німеччини евакуйовано 205 дітей з онкологічними захворюваннями. Велика підтримка відчувається й у напрямі телемедицини, адже завдяки підтримці уряду Німеччини понад 3 млн євро було інвестовано у цю сферу. На сьогодні таке рішення дозволяє провести консультації понад 1200 пацієнтам, які лікуються в українських закладах охорони здоров’я, – сказав Сергій Дубров. – Окремо дякуємо за налагоджену систему репатріації українців після лікування, так 186 військовослужбовців вже повернулись до України. Ми дякуємо уряду та народу Німеччини за постійну підтримку та допомогу. У такий складний час дуже важливо мати таких надійних партнерів».
Під час заходу відбулась також панельна дискусія, в якій взяли участь федеральний міністр охорони здоровʼя Німеччини Карл Лаутербах, міністерка економічного розвитку та співпраці Німеччини Свенья Шульце та Надзвичайний і Повноважний Посол України у ФРН Олексій Макеєв.
Були обговорені стратегічні питання подальшої допомоги Україні, зокрема у напрямі реабілітації та ментального здоров’я, поглиблення співпраці у сфері телемедицини з залученням більшої кількості клінік, триватимуть подальші партнерські проєкти між лікувальними закладами, освітні програми та програми обміну лікарями, обговорення планів з міністрами як на короткотривалу перспективу (оперативне реагування), так і довготривалу перспективу у напрямі відбудови пошкодженої медичної інфраструктури.
Також у ході візиту до Німеччини перший заступник міністра охорони здоров’я відвідав Берлінську клініку «Шаріте», яка входить до найбільшої мережі університетських клінік у Європі.
Мережа закладу включає понад 100 клінік та інститутів, обʼєднаних у 17 багатопрофільних медичних центрів. Тут проходять лікування пацієнти з неврологічними, онкологічними, кардіологічними захворюваннями. Співробітники клініки проводять дослідження та клінічні випробування нових методів терапії та діагностики. За підтримки Німеччини у клініці було проліковано понад 3 тис. громадян України.
Перший заступник міністра охорони здоров’я України Сергій Дубров подякував німецькими партнерами активну підтримку медичної системи України у цей нелегкий для нашої країни час. Завдяки Німеччині та іншим численним європейським союзникам українська система охорони здоров’я змогла вистояти та справитись з численними викликами, спричиненими повномасштабною війною рф проти України.