Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Національний інститут раку отримав новітній лінійний прискорювач для ефективного лікування ракових пухлин

Національний інститут раку отримав новий лінійний прискорювач «Elekta Harmony». Таке обладнання було закуплено вперше минулого року Медичними закупівлями України на замовлення Міністерства охорони здоров’я. 


Йдеться про закупівлю на централізованому рівні 15 систем лінійного прискорювача на суму 541 млн грн, чотири з яких вже доставлені в Україну, пʼятий – отримав Національний інститут раку. 


Зазначимо, що лінійні прискорювачі призначені для лікування пацієнтів із онкологічними захворюваннями: з їх допомогою лікарі можуть таргетовано впливати на пухлини у внутрішніх органах, використовуючи опромінення. Це дозволяє повністю знищити або зупинити ріст пухлин із мінімальним пошкодженням здорових тканин пацієнта. 


За словами медиків, завдяки новітньому обладнанню вдасться значно скоротити час  лікування для людей з онкохворобами і підвищить якість променевої терапії в НІР. 


Нагадаємо, нещодавно ще два новітні лінійні прискорювачі отримали Тернопільський обласний клінічний онкологічний диспансер та Буковинський клінічний онкологічний центр. 


Довідка: торік вперше була реалізована централізована закупівля такого складного обладнання у великій кількості державним коштом. Загалом МЗУ придбали 15 систем лінійного прискорювача на суму 541 млн грн. При цьому, очікувана вартість була понад 1 млрд грн, однак завдяки ефективній роботі з ринком МЗУ вдалося заощадити 482 млн грн або 47 % коштів доведеного бюджету.