Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

На звільнених територіях Херсонщини та Миколаївщини протягом двох місяців команди медицини катастроф надали допомогу понад 8000 пацієнтів

Попри повернення контролю над Херсоном та деокупацію територій області тривають терористичні атаки ворога на регіон. Російська армія обстрілює житлові будівлі, лікарні та інші цивільні обʼєкти міста й області. Перший заступник міністра охорони здоровʼя Олександр Комаріда за дорученням очільника МОЗ відвідав Херсонщину, щоби перевірити, як надається медична допомога людям у віддалених населених пунктах, особливо там, де немає світла.

«Через ворожі обстріли маємо пошкодження критично важливої інфраструктури, тож певні населені пункти залишаються без світла упродовж тривалого часу. Додатковою перешкодою в отриманні медичної допомоги може бути віддаленість, коли пацієнт не має змоги самостійно дістатися до найближчого медзакладу, що працює. Тож перевірив, як надається медична допомога за таких умов», – говорить Олександр Комаріда.

Для надання медичних послуг мешканцям віддалених регіонів, а також в умовах відсутності електропостачання на допомогу приходять команди медицини катастроф. У період з 22 жовтня 2022 р. по 30 січня 2023 р. на звільнених територіях Херсонської та Миколаївської областей працювало 10 таких команд. 

За цей період вони надали медичну допомогу 8 252 пацієнтам (зокрема 610 дітям) у 120 населених пунктах. У 7791 випадку була надана медична допомога терапевтичного профілю та у 461 – хірургічного. Госпіталізовано 24 пацієнти та евакуйовано 14 пацієнтів. 

«Херсон понад 8 місяців був буквально в оточенні ворога без централізованого водопостачання та часто без електроенергії. Але весь цей час тут лишалися і працювали наші колеги-медики. Ці герої, зокрема працівники “екстренки”, продовжують рятувати мешканців регіону. Працюють у касках та бронежилетах – адже тривають постійні обстріли Херсонщини – але надають пацієнтам всю необхідну медичну допомогу», – додає заступник міністра.

Місцеві медики показали представникові МОЗ пошкоджені ворогом медичні обʼєкти, розказали про свою роботу та про те, що автівка швидкої допомоги, придбана коштами, зібраними через фандрейзингову платформу UNITED24, не лише доставлена в регіон, а вже працює і допомагає в порятунку людей на звільненій території Херсонщини.