Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

На Вінниччині зʼявився новий лінійний прискорювач

У відділенні променевої терапії Подільського регіонального центру онкології, що на Вінниччині, вже змонтовано та налаштовано високоенергетичний лінійний прискорювач – Elekta Synergy Platform. Головною перевагою цього обладнання є його високоточність, можливість максимально контролювати дозу випромінювання та забезпечити ефективну променеву терапію.

Раніше у медзакладі працювали на єдиному гамма-терапевтичному апараті  дистанційної променевої терапії. Нове обладнання дозволить зменшити навантаження на здорові тканини навколо пухлини, натомість підвести максимальні дози, що рекомендовані міжнародними стандартами лікування, до пухлинного осередку.

Загальна вартість лінійного прискорювача – 49,7 млн гривень. Зазначимо, що система Elekta Synergy Platform призначена для проведення опромінення під візуальним контролем та має особливу платформу, що дозволяє модернізувати, доповнювати і розширювати комплектацію системи. 

На сьогодні відділення променевої терапії Подільського регіонального центру онкології надає допомогу понад 1300 онкохворим щороку. А завдяки новому обладнанню отримати меддопомогу зможуть більше онкохворих пацієнтів.

За вимогами МАГАТЕ, середньосвітові розрахунки – це один прискорювач на 200-250 тис. мешканців. Максимальне навантаження для такого обладнання – до 500 пацієнтів на рік та 40-50 пацієнтів на день. Це близько 50 % від тих, хто потребує променевого лікування у центрі.

Наразі команда медиків Подільського регіонального центру онкології вже пройшла навчання сучасних методик лікування та готова працювати з обладнанням.  

Нагадаємо, нещодавно сучасне медичне обладнання отримала Чорноморська лікарня.