Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

На Вінниччині викрили групу медиків, які займалися підробкою COVID-документів

Правоохоронці затримали 37-річного медичного працівника, який організував схему з підробки та продажу документів про вакцинацію. Йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років, з позбавленням права обіймати посаду в майбутньому.

Згідно з повідомленням Національної поліції, чоловік організував групу лікарів, які вносили до електронної системи охорони неправдиву інформацію про вакцинацію, яка у дійсності не була зроблена. Організатор підшуковував людей, які хотіли б отримати Covid-сертифікат, але без введення вакцини, а інші лікарі — безпосередньо вносили дані до ЕСОЗ. Вартість такої незаконної послуги оцінювалась в 3 000 - 7 500 гривень.

Під час проведення санкціонованих обшуків слідчі вилучили комп’ютерну техніку, банківські картки, мобільні телефони, чорнові записи з інформацією про клієнтів, незаповнені бланки сертифікатів міжнародного та внутрішнього зразків із печатками лікарів та лікарень, а також інші речові докази злочинної діяльності.

З автомобіля організатора цієї схеми поліцейські вилучили бланки Міжнародного свідоцтва про вакцинацію, чорнові записи, банківські картки та мобільні телефони, де збережені переписки із клієнтами. 

Нагадаємо, на початку листопада ВРУ ухвалила у першому читанні законопроєкт, яким посилюється відповідальність за підробку та використання фейкових документів про вакцинацію. 8 грудня документ пройшов профільний комітет і наступного тижня може бути розглянутим Парламентом у другому читанні.  

Зауважимо, що після ухвалення таких змін законом каратиметься не лише підробка документів, але й їх використання. Штраф 34 тисячі гривень або обмеження волі до 2 років — такою буде відповідальність для українців, які використовуватимуть сфальшовані документи.