На Рівненщині відкрили безбар’єрне модульне містечко для реабілітації військових та цивільних
На території Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни відкрито 10 модульних будинків для пацієнтів, які проходять реабілітацію. Проєкт реалізовано компанією «Нова Пошта» спільно з Рівненською обласною державною адміністрацією та обласною радою, його вартість склала 25 млн гривень.
Кожен будинок розрахований на проживання двох осіб, а також обладнаний за сучасними стандартами безбар’єрності: облаштовані широкі дверні прорізи, пандуси, поручні, а також системи безпеки з візуальними та вібраційними сигналами для людей із порушеннями слуху та зору.
Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни приймає на реабілітацію в гострому періоді пацієнтів після важких черепно-мозкових та спінальних травм. Наразі тут триває будівництво нового корпусу, що дозволить збільшити спроможність медзакладу до 300 ліжок, тож щорічно він зможе приймати до 7500 пацієнтів.
Зазначимо, Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни вважається одним із кращих в країні, його обрали базою для проходження інтернатури лікарів фізичної та реабілітаційної медицини й місцем практики фізичних терапевтів та ерготерапевтів.
Завдяки допомозі від МОЗ, ВООЗ та інших донорів госпіталь забезпечений сучасним реабілітаційним обладнанням і додатковими засобами реабілітації. Зокрема, інноваційними роботизованими реабілітаційними системами зі зворотним зв’язком.
Також за підтримки МОЗ у стінах госпіталю з листопада 2022 року реалізується проєкт ВООЗ із розвитку реабілітаційної допомоги в Україні. В рамках цієї ініціативи в медзакладі працює міжнародна мультидисциплінарна команда фахівців із Канади, Австралії, Швеції, Норвегії та інших країн. Вони надають допомогу пацієнтам та сприяють підвищенню кваліфікації фахівців із реабілітації медичного закладу.
Нагадаємо, нещодавно меморандум про міжнародне медичне партнерство укладено між Рівненським обласним госпіталем ветеранів війни та фундацією «Spinalis» у Швеції. Співпраця між українськими та шведськими лікарями стане важливим кроком у зміцненні зв’язків між медичними закладами обох країн.
Основна її мета — впровадження передових технологій та європейських стандартів, обмін досвідом, покращення реабілітаційної допомоги на основі доказових практик, а також модернізація охорони здоровʼя через новітні технології і спільні наукові заходи у сфері реабілітації після спінальних травм.