На Київщині добудують лікувальний корпус Ірпінської міської центральної лікарні
У рамках спільного проєкту Міністерства охорони здоров’я України та Світового банку «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя (HEAL Ukraine)» буде добудовано новий лікувальний корпус Ірпінської міської центральної лікарні.
Розпочате раніше будівництво корпусу було призупинене у 2022 році через повномасштабне вторгнення, тепер його відновлять для завершення всіх необхідних робіт. Під час реалізації проєкту заклад охорони здоров’я модернізують, підвищать його енергоефективність та забезпечать доступ до альтернативних джерел енергії.
«Повномасштабна війна змінила пріоритети та поставила на паузу багато важливих ініціатив. Однак крок за кроком ми рухаємося до того, аби надолужити їх, щоб медична система працювала не лише, реагуючи на виклики війни, але і розвивалась. Якість, доступність та безоплатність медичної допомоги для українців — наше ключове завдання. Вдячний нашим міжнародним партнерам, які активно долучаються до проєктів модернізації медичної інфраструктури. Це дозволяє нам продовжити, зокрема, будівництво лікувального корпусу Ірпінської міської центральної лікарні, що було зупинено через війну. Відповідно, буде розширено перелік видів медичної допомоги, якими невдовзі зможуть користуватися жителі всього Бучанського району, що суттєво постраждав внаслідок збройної агресії росії», — сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час робочого візиту до Київщини.
Зазначимо, що Ірпінська центральна міська лікарня є багатопрофільним медичним закладом та кластерною лікарнею, яка має декілька структурних підрозділів, зокрема багатопрофільний стаціонар — на 193 ліжко-місця, пологовий будинок — на 67 ліжко-місць, дитячу лікарню — на 30 ліжко-місць, консультативно-діагностичну поліклініку для дорослих, яка приймає близько 700 пацієнтів за зміну.
Відповідно до проєкту будівництва новий лікувальний корпус розмістять біля Ірпінської міської поліклініки на місці знесених одноповерхових палатних корпусів. Новий корпус поєднають з поліклінікою надземним переходом.
До складу відділень у новій будівлі увійдуть діагностичне, гінекологічне, пологове відділення, інсультний центр на 15 ліжок та стаціонарне реабілітаційне відділення, а також інші блоки, необхідні для функціонування лікувального корпусу.
Також на території корпусу буде зона відпочинку, система транспортних проїздів, автостоянки, пішохідні тротуари, господарський майданчик, інженерні споруди тощо. Наразі у корпусі відновлено та тривають будівельні роботи та роботи з облаштування благоустрою.
Зараз у лікарні надають амбулаторну та стаціонарну медичну допомогу. Доступ до високоякісної медичної допомоги у разі гострого порушення мозкового кровообігу, гострого інфаркту міокарда, тромбозу чи критичної ішемії периферичних судин та тяжкої політравми можуть отримати близько 400 тисяч мешканців Бучанського та інших районів.
Вже понад два роки ворог щоденно завдає ударів по медичній інфраструктурі України. Попри це Міністерство охорони здоров’я разом із партнерами продовжують працювати та відновлювати медзаклади аби медична допомога була доступною кожному. Так, від початку повномасштабної війни на Київщині відновлено 87 об’єктів медзакладів, ще 65 об’єктів — відновлено частково.
Нагадаємо, загалом в Україні було 1 618 об’єктів медзакладів пошкоджено та 214 об’єктів медзакладів зруйновано. 521 об’єкт медзакладів вдалося відновити повністю, ще 357 — відновлені частково.