Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

На Київщині відкрито першу амбулаторію в рамках проєкту «Турбота з народження вдома»

За співпраці МОЗ та ЮНІСЕФ було відремонтовано амбулаторію у Бучанському центрі первинної медико-санітарної допомоги. Амбулаторія стала пілотним центром проєкту ЮНІСЕФ – програми домашніх візитів «Турбота з народження вдома».

«Ми вдячні партнерам за підтримку українських медзакладів. Надважливим є зменшення стресу дітей під час профілактичних оглядів та лікування і підвищення обізнаності батьків щодо догляду за дитиною. Метою такого проєкту є охорона здоров’я дітей у ранньому віці в тісній взаємодії з найближчим оточенням. У центрі уваги залишається дитина та її інтереси», – зазначив перший заступник міністра охорони здоровʼя Сергій Дубров під час відкриття оновленої амбулаторії.

Амбулаторію розділено на умовні зони. Зокрема, відокремлено кабінет здорової дитини, де маленький пацієнт може пройти профілактичний огляд без перетину з хворими. Також облаштовано кабінет щеплень, зони для грудного годування та розваг малечі.

Проєкт «Турбота з народження вдома» – це модель домашніх візитів медичних працівників до вагітних жінок і сімей з дітьми до трьох років.

Модель спрямована на зменшення дитячої смертності, захворюваності, підвищення ранніх виявлень затримок розвитку та відповідних корекцій.

У рамках проєкту створено мережу патронатних працівників, які забезпечують обслуговування вдома для майбутніх мам, батьків і дітей раннього віку. Наразі ЮНІСЕФ планує розширити кількість таких центрів у Київській області до 50.

Нагадаємо, раніше МОЗ повідомляло, що медики з семи областей  України взяли участь у тренінгу, який проводився у рамках пілотного впровадження програми домашніх візитів «Турбота з народження вдома».