На Харківщині встановлено нову модульну клініку первинної медичної допомоги
В місті Ізюм Харківської області було встановлено нову модульну амбулаторію первинної медичної допомоги, яка замінила раніше зруйнований заклад та надаватиме первинну медичну допомогу населенню у понад 10 000 осіб. У клініці працюватиме медичний колектив пошкодженого закладу, забезпечуючи безперервність надання медичної допомоги. У ньому буде три кімнати для прийому пацієнтів та кабінет щеплень, де одночасно зможуть працювати приблизно 12 медпрацівників – 3 лікарі та 9 медсестер.
Тимчасова клініка складається з шести збірних модулів, об’єднаних у повнофункціональний медичний заклад. Він обладнаний необхідними зручностями, включаючи електрику, сантехніку, каналізацію, кімнати очікування та огляду пацієнтів. Крім того, клініка оснащена генератором і вентиляторами для забезпечення сприятливого середовища для надання медичної допомоги.
«Нашим пріоритетом є забезпечення надання якісної, доступної та безоплатної медичної допомоги для наших громадян. Особливої уваги потребують райони, які знаходяться найближче до епіцентру бойових дій та зазнають руйнувань з боку агресора. Встановлення нової модульної амбулаторії первинної медичної допомоги в Ізюмі на Харківщині є значним кроком до задоволення потреб місцевих жителів в медичних послугах. Ми цінуємо співпрацю з ВООЗ та іншими партнерами. Разом ми напрацьовуємо та реалізуємо рішення, які необхідні для підвищення добробуту наших громад», – зазначив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
У рамках першого етапу проєкту Харківська область стала другою, де встановили модульну амбулаторію, а незабаром буде встановлено ще сім, як зазначено в списку пріоритетів МОЗ для найбільш постраждалих регіонів.
«Ця ініціатива дає надію та практичні рішення громадам, які проживають у найбільш постраждалих районах, де медичні заклади були пошкоджені. Наш пріоритет – доступність основних медичних послуг, і у співпраці з партнерами ми наполегливо працюємо, щоб це реалізувати. Ми встановимо ще більше модулів, щоб підтримати роботу амбулаторних клінік в Україні», – сказав доктор Ярно Хабіхт, представник ВООЗ в Україні.
ВООЗ встановить збірні модульні конструкції там, де первинні медичні заклади були пошкоджені або більше не підходять з точки зору інфраструктури. Ці збірні модулі є тимчасовим рішенням для забезпечення повної робочої спроможності наявних або пошкоджених об’єктів. Модулі можуть працювати як заклади охорони здоров’я понад 10 років.
Необхідну фінансову підтримку цьому проєкту надає Гуманітарний фонд для України (OCHA UHF).