Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

На годину зупинили серце: у Вінниці провели операцію в умовах штучного кровообігу

Минулого тижня київські та вінницькі кардіохірурги разом прооперували пацієнта. Серце 62-річного жителя Жмеринського району близько години залишалося вимкненим — лікарі працювали в умовах штучного кровообігу. Пошкоджений аортальний клапан замінили на штучний механічний. Операція проходила у Вінницькому регіональному клінічному лікувально-діагностичному центрі серцево-судинної патології.

Стеноз аортального клапана у пацієнта виявили під час планового безоплатного обстеження, який кожен вінничанин може пройти на ангіографі, придбаному за кошти спільного проекту Світового банку та МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Патологія підступна тим, що може протікати майже безсимптомно, але загрожує зупинкою серця при будь-якому фізичному навантаженні.

Заміну клапана вінницькі лікарі виконали під керівництвом Андрія Руснака, завідувача відділення хірургічного лікування патології міокарда та трансплантації серця Національного Інституту серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова.

«Вінниця обрала дуже правильний шлях підготовки до появи нового кардіоцентру. Високотехнологічне обладнання, без якого неможлива кардіохірургія, гарантує спільний проект Світового банку та МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». А досвідчену команду лікарів область матиме завдяки співпраці нинішнього кардіоцентру та інституту імені Амосова. Таким чином, пацієнти зможуть отримати весь обсяг безпечного та якісного лікування на місці, не витрачаючи час на поїздку до Києва. Тим більше, що у складних випадках транспортування хворого становить загрозу для його життя», — зауважив Андрій Руснак.  

Пацієнт зі Жмеринщини після встановлення штучного клапана почувається добре і нині проходить курс післяопераційної  реабілітації у стаціонарі Вінницького кардіоцентру.

«Ми вже маємо багатократний успішний досвід виконання операцій на відкритому серці. Якщо у пацієнта виявлено множинні ураження судин і стентування не дасть ефекту, проводимо шунтування коронарних артерій. Крім того, для вінничан уже доступні протезування і реконструктивні операції на серці», — зауважив Володимир Гладких, головний лікар Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології.   

У Вінницькому регіональному клінічному лікувально-діагностичному центрі серцево-судинної патології успішно лікують хвороби системи кровообігу. За останній рік таку допомогу отримали 32 пацієнти. Раніше хворих зі складними діагнозами направляли до Києва.