Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

МОЗ затвердило протокол надання допомоги хворим на нецукровий діабет

Міністерство охорони здоров’я вперше створило та затвердило Уніфікований клінічний протокол первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги «Нецукровий діабет». Документ розроблений на виконання Стратегії людського розвитку та пріоритетів програми президента «Здорова Україна».

Останнім часом захворюваність на центральний нецукровий діабет стає все більш поширеною. Це пов'язують зі збільшенням кількості хірургічних операцій на головному мозку і гіпофізі, а також кількості черепно-мозкових травм, при яких випадки розвитку захворювання складають до 30%.

Уніфікований клінічний протокол первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги (УКПМД) «Нецукровий діабет» розроблений з урахуванням сучасних вимог доказової медицини. Він розглядає особливості проведення діагностики та лікування нецукрового діабету в Україні з позиції забезпечення наступності видів медичної допомоги. УКПМД розроблений на основі адаптованої клінічної настанови «Нецукровий діабет» та з урахуванням сучасних міжнародних рекомендацій, відбитих у клінічній настанові Society for Endocrinology Clinical Guidance: Inpatient management of cranial diabetes insipidus (https://bit.ly/3hzgyxv).
Новий протокол призначений для використання на усіх рівнях надання медичної допомоги.

Слід зазначити, що у закладі охорони здоров’я повинен розробити внутрішній документ (клінічний маршрут пацієнта), що уніфікує медичну допомогу пацієнтам на локальному рівні.

Ознайомитися з протоколом можна за посиланням: https://bit.ly/3nBN8CO