МОЗ закликає долучитись до обговорення Національного плану заходів з розвитку охорони психічного здоров'я
У Міністерстві охорони здоров’я України триває робота над створенням Національного плану заходів із охорони психічного здоров’я до 2030 року. Документ розробляється на реалізацію Концепції розвитку охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 року, схваленою урядом 27 грудня 2017 року. Закликаємо громадян впродовж тижня надсилати свої пропозиції та зауваження до документу.
Під час 2 раундів технічних консультацій в грудні 2017 року та лютому 2018 року експерти разом з громадськістю опрацювали пропозиції від більш ніж 75 фахівців. В результаті цієї роботи ми сформували 5 основних напрямків Плану заходів:
- Стратегія, державне управління, міжсекторальна співпраця, права людини;
- Розвиток персоналу у сфері охорони психічного здоров’я;
- Надання медичних та реабілітаційних послуг;
- Популяризація психічного здоров’я та профілактика його розладів;
- Стратегічна інформація (моніторинг, дослідження тощо);
Зверніть увагу, що заходи для окремих груп населення (дітей, жінок, ветеранів тощо) є невід’ємною частиною кожного із означених напрямків, тому вони не виділені в окремий напрямок.
Опрацьовані пропозиції по кожному із цих напрямків Ви можете знайти за посиланням: https://goo.gl/8qyrb3
Пропозиції та зауваження до проекту документу просимо надіслати до 15 березня 2018 року на адресу: [email protected] у форматі: назва розділу, підрозділу, конкретні пропозиції щодо зміни/додавання/видалення формулювання, та обгрунтування пропозиції.
Дякуємо за активну позицію щодо розвитку охорони психічного здоров’я в Україні.