Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

МОЗ забезпечить пацієнтів лікарськими засобами, закупівлю яких зірвало ДП “Медичні закупівлі України”

Міністерство охорони здоров’я залучить кошти з рахунків міжнародних закупівельних організацій, які залишились невикористаними в результаті економії за попередні роки, щоб забезпечити українців необхідними лікарськими засобами, закупівлю яких провалило ДП “Медичні закупівлі України”  

“Найбільше нас шокувало, що ДП “Медичні закупівлі України” не виконало закупівлі за важливими напрямками, де лікування пацієнтів повинно бути безперервним. Мова про дитячу онкологію, дорослу онкологію, а також серцево-судинні захворювання. Тому було вкрай важливо оперативно вирішити цю проблему”, - повідомила під час брифінгу заступниця міністра охорони здоров’я України Світлана Шаталова.

Єдина функція і головна мета роботи ДП «Медичні закупівлі України» – організація та проведення процедур закупівель на замовлення Міністерства охорони здоров’я.

Наприкінці 2020 року Державне підприємство «Медичні закупівлі України» зірвало закупівлі 108 з 483-х позицій лікарських препаратів та обладнання на суму 949,7 млн грн. Ця сума повернулась до загального фонду Державного бюджету як не виконана у межах бюджетного року.

Проте, МОЗ змогли вчасно перенаправити частину коштів, які мали фактично «згоріти», на закупівлю вакцини проти COVID-19.

ДП “Медичні закупівлі України” також вчасно не здійснили фінансові операції: на 163,6 млн грн за напрямком антиретровірусна терапія, 100,5 млн грн за напрямком серцево-судинні захворювання, 60,3 млн грн за напрямком доросла онкологія, 10,2 млн грн за напрямками дитячої онкології, розсіяного склерозу, ДЦП та ідіопатичної дистонії.

“Службова недбалість цього закупівельного підприємства повинна призвести до серйозних висновків відповідних державних органів, а також якнайшвидшого призначення наглядової ради на цьому підприємстві для належного контролю”, - зазначила Світлана Шаталова.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я України розширить пакет послуг для лікування онкологічних захворювань у другому-четвертому кварталах 2021 року.