Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

МОЗ взяло участь у першій скринінговій зустрічі з Єврокомісією

Представники Міністерства охорони здоров’я взяли участь у першій роз’яснювальній зустрічі щодо офіційного скринінгу законодавства Європейським Союзом для України та Молдови 21-22 лютого в Брюсселі.

Перша зустріч була присвячена переговорному розділу 23 «Верховенство права та основоположні права», у якому є декілька питань, що стосуються сфери охорони здоровʼя, зокрема, це захист прав дітей та боротьба з дискримінацією за етнічними, расовими, релігійними, гендерними ознаками, запобігання насильству проти дітей та гендерно зумовленому насильству.

«Забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків, різнобарв’я та інклюзивності є пріоритетами політики МОЗ. Українське законодавство у сфері охорони здоров’я повністю відповідає вимогам Директиви Ради ЄС 2000/43/ЄС, а саме: гарантує рівний доступ до медичної професії та до медичних послуг незалежно від віку, раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану або за іншими ознаками», — зазначила заступниця міністра охорони здоров’я з питань євроінтеграції Марина Слободніченко. 

Також на сесії обговорювалося питання введення кримінальної відповідальності за операції з калічення жіночих статевих органів. За зобов'язаннями, взятими на себе країнами, які ратифікували Стамбульську конвенцію щодо протидії насильству щодо жінок та домашньому насильству, калічення жіночих статевих органів має бути виділене у законодавстві як самостійний злочин. 

Україна також ратифікувала Стамбульську конвенцію, і МОЗ разом із Міністерством внутрішніх справ зараз розробляють рекомендації, які допоможуть законодавчо закріпити кримінальну відповідальність за калічення жіночих статевих органів та інші випадки гендерно зумовленого насильства. 

Нагадаємо, що офіційний скринінг законодавства України складається з декількох етапів. На першому етапі ЄС розʼяснює особливість функціонування свого права у кожному з 33 його розділів. Для цього представники Єврокомісії проводять зустрічі з представниками українських міністерств і відомств.