Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

МОЗ впровадило реферування цін на всі лікарські засоби із Нацпереліку

Міністерство охорони здоров’я впровадило референтне ціноутворення на всі препарати, що входять до Національного переліку основних лікарських засобів, а також на ті, що пройшли процедуру оцінювання медичних технологій. Це означає, що ціна на такі препарати формуватиметься залежно від їхньої вартості у європейських країнах.

«Тему реферування вартості ліків ми підняли ще в серпні, — коментує перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда. — Тоді спільно з колегами з Нацполіції ми встановили, що деякі організації, що мають ексклюзивні права на розповсюдження лікарських засобів на території України, реєструють препарати та декларують необґрунтовано завищену ціну до реєстру оптово-відпускних цін. Відтак вирішили, що питання потребує державного контролю, аби, попри підвищенні рівня інфляції, ліки залишалися доступними для українців. А практика референтного ціноутворення є найбільш ефективним механізмом для формування ціни ліків».

За процедурою референтного ціноутворення, визначеною наказом МОЗ № 1809, вартість лікарських засобів в Україні обраховуватиметься залежно від їхньої вартості в Польщі, Словаччині, Чехії, Латвії та Угорщині.

Зауважимо, що Реєстр відомостей щодо граничних оптово-відпускних цін на деякі лікарські засоби, що закуповуються за бюджетні кошти, було ухвалено з урахуванням реферованих цін.

Нагадуємо, що при проведенні закупівлі препаратів за бюджетні кошти, замовники повинні дотримуватися рівня цін у відповідному Реєстрі. Ціни на лікарські засоби в Реєстрі визначені в національній валюті України без урахування постачальницько-збутових, торговельних (роздрібних) надбавок та податку на додану вартість.