Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

МОЗ України затвердило нові граничні ціни препаратів у програмі «Доступні ліки»

Заявки від фармвиробників та імпортерів на участь у програмі приймаються до 12 липня 2018 року включно. На початку серпня Міністерство затвердить новий перелік препаратів програми “Доступні ліки”.

Сьогодні, 2 липня 2018 року, Міністерство охорони здоров’я України затвердило новий Реєстр граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби для участі в урядовій програмі “Доступні ліки” (Наказ МОЗ України від 02.07.2018 року №1224). Це означає, що протягом 10 днів фармвиробники та імпортери лікарських засобів мають подати заяви для участі їх торгових препаратів у програмі “Доступні ліки”. Докладніше тут https://goo.gl/XASW42.

Чинний Реєстр препаратів, вартість яких відшкодовується державою, налічує 143 торгових назви лікарських засобів українського виробництва та 96 зарубіжного. Загалом для лікування серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та бронхіальної астми нині є 239 препаратів, 47 з яких для пацієнта є повністю безоплатними.

За рік роботи програми, споживання препаратів, що увійшли до переліку “Доступних ліків” в середньому збільшилося майже на 90%. Натомість споживання препаратів, що не входять до переліку ліків, які відшкодовуються державою зменшилося на 6%.

Споживання препаратів від серцево-судинних захворювань збільшилося на 96%, для лікування діабету 2 типу – на 73%, бронхіальної астми – на 31%.

Завдяки референтному ціноутворенню, на деякі групи препаратів у програмі ціни  знизилися на 60%. В середньому – усі виробники знизили ціни на чверть для того, щоб долучитися до програми відшкодування.

Нагадаємо, референтні ціни кожної визначеної добової дози (DDD  за рекомендацією ВООЗ) для кожної діючої речовини вираховуються окремо. Граничні оптово-відпускні ціни лікарських засобів базуються на медіанній ціні на лікарський засіб у 5 сусідніх країнах – Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії та Латвії.  

Реєстр ліків, що відшкодовуються державою за урядовою програмою “Доступні ліки” переглядається двічі на рік – у січні та липні. Це робиться задля того, щоб ціни на лікарські засоби були актуальні.

Четвертий реєстр “Доступних ліків” буде сформовано та оприлюднено на початку серпня.

Важливо: Реєстр препаратів програми оновлюється повністю, тому діючим учасникам програми, необхідно подати повторно заяви для включення препаратів в Реєстр.

Орієнтовна хронологія введення в дію оновленої редакції реєстру лікарських засобів:  https://goo.gl/yEZ3iV