Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata e-Stock
Контакти

МОЗ України регулюватиме ціни з Нацпереліку

Міністерство охорони здоров’я України встановлюватиме граничні ціни на ліки з національного переліку ліків. Відповідний наказ прийнято 11 жовтня 2019 року. Він дозволяє уникнути завищення цін на лікарські засоби, що закуповуються медичними закладами самостійно через систему Prozorro.

 Ціни регулюватимуться за моделлю референтного ціноутворення: гранична ціна на ліки з нацпереліку встановлюватиметься на основі медіани цін з трьох найменших референтних цін у разі наявності відповідних даних про них в референтних країнах, а саме Польщі, Словаччини, Угорщини, Чехії та Латвії. Якщо ціна в Україні нижча за ціну в референтних країнах, спрацьовує ринковий механізм регуляції ціни.

Задля контролю постачання ліків в міністерстві затвердили перелік учасників пілотного проекту з 2D кодування на упаковках лікарських засобів.

 Наказом міністерства затверджено перелік учасників пілотного проекту щодо маркування контрольними (ідентифікаційними) знаками та проведення моніторингу обігу лікарських засобів. Пілотний проект триватиме рік. Інформація про препарати заноситься в єдину державну систему проведення моніторингу обігу лікарських засобів.

Зазначимо, що майже всі іноземні препарати, що продаються в Україні, вже мають двомірне кодування упаковок. Українські фармкомпанії вже придбали необхідне обладнання. В майбутньому кодування на упаковках лікарських засобів має стати обов’язковим для всіх виробників.

Нагадаємо, в 2018 році Антимонопольний комітет України встановив, що ціни на деякі препарати, включені до Національного переліку основних лікарських засобів, завищені. Відповідно до рекомендацій АМКУ у квітні 2019 року ухвалена постанова Кабінету міністрів України.