Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

МОЗ у співпраці з Єврокомісією евакуювали 23 постраждалих українців на лікування до клінік Європи

Від початку збройної агресії росії проти України, Міністерство охорони здоров’я України разом із міжнародними партнерами, зокрема Європейською комісією, організовують евакуаційні рейси для постраждалих громадян України.

Громадян із мінно-вибуховими пораненнями, опіками та онкопацієнтів, відправляють на спеціалізоване лікування та реабілітацію. Цього тижня 23 пацієнтів доправили до медзакладів Нідерландів, Норвегії, Фінляндії та Німеччини.

На цей раз у складі групи були евакуйовані цивільні, які постраждали від ворожих обстрілів та отримали мінно-вибухові травми. Це — люди з Харківської, Дніпропетровської, Одеської, Київської та Івано-Франківської областей. Також у групі було семеро цивільних з онкологічними захворюваннями. Усі вони потребують продовження спеціалізованого лікування та подальшої реабілітації.

Механізм діє з перших днів повномасштабного вторгнення, відколи міжнародні партнери у взаємодії зі службою екстреної медичної допомоги МОЗ України забезпечують транспортування пацієнтів від лікарні в прифронтовій території через львівський медичний хаб до аеродрому в Польщі. А далі повітряні шпиталі чи спеціальний авіатранспорт доправляють українців у країни Європи для спеціалізованого лікування.

Уже понад 2 тисячі наших громадян евакуйовано з різних регіонів України до клінік Європи, з яких понад 500 — це діти з онкологічними захворюваннями.

Ознайомитися з алгоритмом медичної евакуації можна тут.