Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

МОЗ у 2,5 рази збільшить тариф на екстрену медичну допомогу у 2021 році

Новий тариф на наступний рік на надання екстреної медичної допомоги заплановано збільшити у 2,5 рази. Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час щоденного брифінгу МОЗ 16 вересня.  

«Зараз тариф становить 164 гривні, вже після підняття. До цього було 116 гривень. На наступний рік ми запропонували, щоб це було 412 гривень. Це у два з половиною рази більше від чинного тарифу. За нашими підрахунками, новий тариф буде покривати усі витрати на надання цієї медичної послуги», - сказав під час брифінгу Максим Степанов.


Він також пояснив, що сума, яка в місяць сплачується екстреній медичній допомозі, рахується так: кількість людей, яка проживає в місті, множиться на 164 гривні. Ці кошти йдуть на заробітну плату працівникам, пальне для машин екстреної медичної допомоги та медичні засоби, які знаходяться в каретах «швидкої».
 

«Коли ми говоримо про підвищення тарифу на надання екстреної медичної допомоги, то треба встановити відповідні індикатори якості. Перший – час приїзду. Зараз лише 31% бригад доїжджають у терміни, встановлені державою. На наступний рік ми закладаємо, що буде не менше 60%, у 2022 році - 75%, а на 2023 рік – не менше 85%. Тобто у нас є конкретний план реформування екстреної медичної допомоги. Ми розрахували це на 3-4 роки. Також сюди входить маршрутизація пацієнтів. Наприклад, якщо є хворий з інфарктом чи інсультом, то його відразу повинні відвезти у ту лікарню, яка визначена для лікування цього хворого. Більш того, коли пацієнта везуть, то бригада екстреної допомоги повинна повідомити у лікарню, щоб відразу по прибуттю пацієнту почали надавати медичну допомогу, особливо у разі критичного стану», - повідомив Міністр.


Максим Степанов також зазначив, що особисто обговорював встановлення цих індикаторів та критерії якості з працівниками «екстренки», які підтримують цю ідею.