МОЗ та представники шведського бізнесу продовжать співпрацю задля підсилення онкоцентрів та розвитку радіотерапії в Україні
У продовження діалогу з представниками шведського бізнесу, розпочатого під час зустрічі за участі Премʼєр-міністра України Дениса Шмигаля і міністра з питань розвитку міжнародної співпраці та торгівлі Швеції Йогана Форсселла, міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко та президент компанії Elekta Густав Салфорд разом з командою обговорили співпрацю з впровадження новітніх технологій та навчання українських медиків для роботи з новітніми системами лікування онкології.
“З перших днів повномасштабної війни Швеція активно допомагає Україні, зокрема і щодо реагування на виклики в медичній сфері та її подальшого розвитку. Торік було підписано важливий меморандум про взаєморозуміння між міністерством охорони здоровʼя України та компанією Elekta щодо співпраці у галузі радіаційної онкології. Також минулого року нам вдалося придбати новітнє обладнання з рекордною економією, аби підсилити українські онкоцентри. Висловлюємо велику вдячність партнерам за підтримку. Війна впливає на здоров’я українців, і зараз ми бачимо зростаючий попит на певні види медпослуги. Тож готові до співпраці для покращення доступу до високоякісної спеціалізованої допомоги для українських пацієнтів.”
Торік у рамках налагодженої співпраці на замовлення МОЗ Медичні закупівлі України придбали 15 інноваційних систем лінійних прискорювачів Elekta Harmony. Кінцева вартість удвічі менша, ніж планувалося — 541 мільйон гривень. Новітнє обладнання підсилить онкоцентри 15 областей України.
Обладнання дасть змогу лікарям здійснювати точне, ефективне і персоналізоване лікування ракових пухлин з мінімальними побічними ефектами для пацієнтів. Зараз медзаклади продовжують «підготовчі» роботи, необхідні, щоби прийняти обладнання.
Ще одним кроком для посилення співпраці стало підписання наприкінці минулого року меморандуму про взаєморозуміння між сторонами у галузі радіаційної онкології, а саме: допомоги у розбудові спроможностей, сервісного обслуговування обладнання та навчання фахівців.
Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко наголосив, що МОЗ зацікавлене у продовженні співпраці з компанією Elekta, що включає запровадження та розвиток новітніх технологій та навчання українських медиків сучасних підходів до лікування онкозахворювань.
Йдеться як про технічний аспект, так і про клінічний, адже підвищення якості медичної освіти нерозривно повʼязане з інноваційними технологіями. Надалі у планах інституалізація освітніх напрацювань у Національний медичний університет імені О. О. Богомольця та Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького – ЛНМУ, клінічними базами яких є Національний інститут раку та Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр.
Посилення співпраці між сторонами дасть змогу покращити доступ до високоякісної онкологічної допомоги для українських пацієнтів.
Довідка: шведська компанія Elekta активно працює з українськими медзакладами, впроваджуючи новітні медичні технології у лікування онкологічних захворювань та патологій головного мозку. Медичні лінійні прискорювачі Elekta для опромінення забезпечують проведення радіохірургії та радіотерапії з високою точністю підведення лікувальної дози.
Десять лінійних прискорювачів вже працюють у різних містах України. Серед закладів охорони здоровʼя, де використовується обладнання компанії Elekta є, наприклад:
- Національний інститут раку – м. Київ. Цей заклад активно використовує технології Elekta для лікування онкологічних захворювань, зокрема систему Gamma Knife для неінвазивного лікування пухлин мозку.
- Клініка «Добробут» – м. Київ. В цьому приватному медичному центрі також застосовуються лінійні прискорювачі Elekta для проведення високоточних радіотерапевтичних процедур.
- Київський обласний онкологічний диспансер – м. Київ. У цьому закладі встановлено сучасні радіотерапевтичні системи Elekta, які використовуються для лікування різних типів онкологічних захворювань.
- Львівський онкологічний центр – м. Львів. Центр використовує обладнання Elekta для надання якісної медичної допомоги онкологічним пацієнтам, включаючи системи для проведення брахітерапії.
Ці заклади отримують технічну підтримку від компанії Elekta, а також спеціалізоване навчання для медичного персоналу щодо ефективного використання обладнання.
Українські спеціалісти пройшли багатоетапне навчання, яке проводила компанія Elekta. Наразі вони опанували майже всі застосовувані у світі методики опромінення.