МОЗ та Єврокомісія організували ще один евакуаційний рейс для постраждалих українців на лікування до закордонних клінік
Завдяки співпраці Міністерства охорони здоров’я України та Європейської комісії за активного сприяння обласних військових адміністрацій і медзакладів, за підтримки Державної прикордонної служби України та Державної міграційної служби України медичне транспортування постраждалих українців триває майже щодня.
Цього разу у групі евакуйованих є 37 цивільних та військових з Харківщини, Київщини, Миколаївщини, Дніпровщини, Вінниччини і територій активних бойових дій. Це пацієнти з мінно-вибуховими пораненнями та онкопацієнти. Їх прийняли на лікування медзаклади у Данії, Польщі, Австрії, Німеччині, Нідерландах, Норвегії та Швеції.
Зазначимо, що евакуюють як дорослих, так і дітей, які потребують спеціалізованої та невідкладної медичної допомоги.
Такі доправлення тривають вже понад рік та здійснюються практично щодня. Адже постійні бойові дії, обстріли та пошкодження інфраструктури суттєво ускладнюють надання медичної допомоги на сході та прифронтових територіях.
За потреби пацієнтів супроводжують родичі або близькі, враховуючи необхідність у сторонній допомозі та підтримці через важкий стан, а також у подальшому післяопераційному догляді.
Нагадуємо, що міжнародні партнери у взаємодії зі службою екстреної медичної допомоги МОЗ України забезпечують транспортування пацієнтів від лікарні у прифронтовій території через медичний хаб у Львові до аеродрому в Польщі. Далі повітряними госпіталями чи спеціальним авіатранспортом доставляють українців в країни Європи для спеціалізованого лікування.
Від початку війни Міністерство разом із міжнародними партнерами продовжують працювати та робити усе можливе, аби врятувати наших людей та надати їм необхідну медичну допомогу. Загалом вже евакуйовано понад 2800 українців.