Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

МОЗ розвиває цифрові компетентності серед медичних працівників

Презентовано проєкт Рамки цифрових компетентностей працівників сфери охорони здоров’я. Цей документ містить детальний опис та структуру цифрових компетентностей для працівників охорони здоровʼя, що визначають обсяг знань, умінь і практичних навичок, ставлень, необхідних для ефективного використання в роботі сучасних досягнень інформаційних технологій та успішної цифрової трансформації системи охорони здоровʼя в Україні.

Документ призначено для:  

  • посадових осіб, які формують державну політику в сфері охорони здоров’я на різних рівнях; 
  • розробників професійних стандартів та кваліфікаційних характеристик; 
  • укладачів навчальних програм закладів медичної освіти та підвищення кваліфікації працівників сфери охорони здоров’я;
  • керівників ЗОЗ; 
  • працівників відділів кадрів; 
  • членів атестаційних комісій;
  • усіх працівників охорони здоров’я.  

«Цифрова компетентність стає невіддільною складовою професійної діяльності працівників охорони здоров’я, і роботу над її розвитком важливо розпочинати як в процесі здобуття медичної освіти, так і в процесі безперервного професійного розвитку. Використання цифрових технологій у медицині та розвиток електронної охорони здоров’я (eHealth) в Україні спонукає медичних працівників застосовувати нові цифрові рішення та інструменти у своїй роботі. Нам вкрай важливо, щоб медичні працівники чітко розуміли, які знання та нові навички необхідно здобувати для власного розвитку та використання у професійній діяльності. Також, враховуючи, що зараз відбувається процес формування навчальних програм на наступний рік, вважаємо, що ця рамка може допомогти закладам медичної освіти переглянути та внести необхідні зміни у ці програми», – зазначила Марія Карчевич, заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку.

Документ підготовлено у співпраці з фахівцями МОЗ, Мінцифри та ДП «Електронне здоров’я» за участі експертів проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я». Найближчим часом заплановано опрацювання пропозицій та рекомендацій до проєкту документа та представлення його фінальної версії.