Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

МОЗ провів спільне виїзне засідання Колегії міністерства охорони здоров'я та Ради ректорів закладів вищої освіти

МОЗ провів спільне виїзне засідання Колегії міністерства охорони здоров'я та Ради ректорів закладів вищої освіти

"Всесвітня організація охорони здоров'я головними пріоритетами на найближчий час визначає забезпеченість кадрами. Тому для нас збалансованість Програми медичних гарантій та гідна оплата праці медичних працівників - це перші кроки на шляху до вирішення кадрових питань. На виконання Указу Президента України Володимира Зеленського у 2022 році мінімальна заробітна плата для середніх медичних працівників буде 13,5 тис грн та 20 тис грн для лікарів. Це гарантований мінімум, який є незворотним, і це чітка позиція Уряду та Президента України", - зазначив під час свого виступу міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко

Під час Колегії міністр нагадав основні напрямки  стратегічного розвитку в сфері охорони здоров’я, які базуються на таких основних  пріоритетах:

• збалансований бюджет Програми медичних гарантій (закупівля ліків, медичного обладнання, проведення вакцинальної кампанії проти COVID-19 )

• забезпечення гідної заробітної плати медичних працівників (збільшення фінансування галузі, контроль та заохочення з боку власників)

• стратегія розвитку галузі охорони здоров'я до 2030 року( розвиток ПМГ, якість надання медичних послуг, ефективність, кадрові ресурси)

• інноваційні напрямки( трансплантація, договори керованого доступу, біокластер, неонатальна допомога)

Серед питань, які підіймались на засіданні Колегії, були:

- впровадження нової моделі інтернатури як одного з основних  етапів реалізації Стратегії розвитку медичної освіти в Україні та плану пріоритетних дій Уряду,

- реформування системи безперервного професійного розвитку медичних та фармацевтичних працівників,

- формування державного замовлення на підготовку фахівців та кадрів в сфері охорони здоров’я та його вплив на рівень якості надання медичної допомоги населенню.

За словами міністра  у галузі медичої освіти назріли зміни і питання забезпечення кадрами стоять сьогодні гостро, як ніколи. 

"Ми запроваджуємо нові правила проходження інтернатури. Таку систему підготовки лікарів-інтернів, щоб українська система охорони здоровя завжди мала необхідних фахівців та була готовою до будь-яких викликів", - пояснює Віктор Ляшко. 

Нагадаємо, цього року Міністерство охорони здоров’я вже замовило навчання 4 658 майбутніх лікарів за кошти державного бюджету, у 14 закладах вищої освіти, які належать до сфери управління МОЗ. Крім того, матимемо зміни і в критеріях баз стажування для майбутніх лікарів. Це буде спільна справа для МОЗ, НСЗУ та закладів вищої освіти.