Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

МОЗ пропонує для громадського обговорення проект концепції професійного ліцензування лікарів в Україні

МОЗ України запрошує долучитись до обговорення концепції професійного ліцензування лікарів. Ця концепція пропонує впровадити повністю нову систему доступу до лікарської професії. До 2024 року всі українські лікарі мають інтегруватись у міжнародну лікарську спільноту з належним рівнем знань і професійних навичок.

 

Ситуація сьогодні

Сьогодні діє система атестації, яка підтверджує стаж, але не професіоналізм і не якість роботи. Держава має монополію на послуги з підвищення кваліфікації.

В той самий час, фактично відсутній дієвий механізм персональних відповідальності персональної відповідальності перед пацієнтом за якість наданої медичної допомоги.

 

Що зміниться в результаті запровадження професійного професійного ліцензування лікарів

Введення ліцензування передбачає зміни з моменту вступу в медичний університет

Вже введено прохідний бал 150 за обов’язкові предмети як для студентів-бюджетників, так і для студентів-контрактників. Бюджетні місця будуть розподілятися серед найбільш сильних абітурієнтів в ти медичні виші, які вони обрали.

Нова система оцінки знань

Студенти, які почали вчитись з 2016 року на магістерській програмі, після складання всіх необхідних іспитів — на третьому, шостому курсі, в інтернатурі та резидентурі —  стануть спеціалістами з професійною ліцензією.

Нова система безперервного розвитку лікарів

Передатестаційні цикли скасовуються. Лікарю надається право обирати, де вчитися і які курси обирати. Система нарахування балів змінюється
 — буде зараховуватися як формальна, так і самоосвіта, і неформальна освіта. Система атестації буде діяти до 2020 року.

Постанова Уряду, що впроваджує це, вже прийнята, розробляються нормативно-правові акти МОЗ України.

Професійна ліцензія лікаря

Ліцензію потрібно підтверджувати кожні три роки. При підтвердженні ліцензії враховуватиметься особисте освітнє портфоліо та історія медичної практики. У випадку недбалості чи суттєвих помилок лікаря, ліцензію може бути призупинено або анульовано.

Ліцензійна рада

Органом, що видає ліцензії стане Ліцензійна рада з 30 обраних лікарів. Можливе залучення до складу Ліцензійної ради іноземних експертів.

Поступовий перехід на нову систему для лікарів, які вже практикують

Перехідний період триватиме 5 років: 2020-2024. Лікарі складуть спеціальний ліцензійний іспит.

Також Україна визнає ліцензії країн ЄС, США, Ізраїлю, Канади, Японії.

Запровадження професійного ліцензування лікарів — визнання, що головне в роботі лікаря  — професіоналізм, знання і його практика.

Професійна ліцензія ліквідує колективну безвідповідальність і впроваджує персональну відповідальність лікаря за прийняття клінічних рішень та якість надання допомоги.
Нова система навчання, перенавчання і відповідальності створить якість медичної допомоги та підвищить довіру до лікарської професії.

Докладніше: Проект Концепції професійного ліцензування лікарів