Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

МОЗ працює над розширенням критеріїв програми безоплатних ліків проти спінальної м’язової атрофії

Міністерство охорони здоров’я працює над розширенням критеріїв програми лікування препаратом «Еврісді» («Рисдиплам») для лікування дітей, хворих на спінальну м’язову атрофію (СМА).

«Навіть під час війни держава знаходить можливості фінансувати та розширювати програми лікування пацієнтів з орфанними захворюваннями. Не у всіх країнах Європи працюють подібні програми, адже вони вимагають величезного бюджету на реалізацію. Ми проводимо консультації з медичною та експертною спільнотою і залучаємо громадськість та пацієнтські організації до обговорення задля надання лікування ще ширшому колу пацієнтів», — повідомив перший заступник міністра охорони здоров’я Сергій Дубров.

У січні 2023 року були прописані критерії призначення препарату «Еврісді» («Рисдиплам»), який було закуплено за договорами керованого доступу. Станом на липень 2023 року участь у програмі беруть 15 пацієнтів. Зазначений лікарський засіб отримують пацієнти зі СМА, які відповідають критеріям включення до програми (вік, тип хвороби тощо), в тому числі ті, яким встановлено діагноз за результатами програми розширеного неонатального скринінгу. 

За даними Національної дитячої спеціалізованої лікарні МОЗ України «Охматдит», наразі 45 пацієнтів різного віку, у яких діагностовано та підтверджено СМА 1 типу, знаходяться в Україні або планують повернутись з-за кордону найближчим часом. 

Розширення критеріїв участі у програмі відбуватиметься з урахуванням оцінки медичних технологій, безпеки та клінічної й економічної ефективності.

СМА – це рідкісна нервово-м’язова хвороба, яка призводить до атрофії кінцівок та смерті. «Рисдиплам» – єдиний лікарський засіб проти спінальної м’язової атрофії, яким можна самостійно лікуватися вдома, адже його слід приймати орально