Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

МОЗ поглиблює співпрацю з ВООЗ у питаннях трансформації системи надання психосоціальної допомоги

МОЗ та ВООЗ продовжать співпрацювати з Україною за пріоритетними напрямами та надавати необхідну допомогу. Основна увага буде приділена покращенню доступу до послуг з психічного здоровʼя та психосоціальної підтримки.

Про це йшлося під час офіційної зустрічі першого заступника міністра охорони здоров’я Сергія Дуброва з представниками Бюро ВООЗ в Україні.

«Війна чинить великий вплив не лише на фізичне, а і на психологічне здоров’я українців. Саме тому покращення доступу до якісних послуг з надання психологічної, психіатричної допомоги та психосоціальних послуг, а також імплементація Всеукраїнської програми ментального здоров’я є важливими пріоритетами Міністерства на найближчі роки», – повідомив Сергій Дубров.

Українська сторона повідомила про стан реалізації пріоритетного проєкту МОЗ «Охорона психічного здоров’я у структурі медичної допомоги», розроблений в рамках ініційованої першою леді України Оленою Зеленською Всеукраїнської програми ментального здоровʼя. Він спрямований на трансформацію сфери надання психологічних послуг для забезпечення потреб населення в отриманні якісних та доступних послуг з психічного здоров'я.

Серед іншого були озвучені перші результати, серед яких, зокрема, й такі:

  1. З 1 листопада 2022 року впроваджено пакет програми медичних гарантій: «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги».
    Станом на жовтень ц. р. понад 700 медзакладів «первинки» надають послуги за цим пакетом. 

  2. На сайті Академії НСЗУ для лікарів ПМД впроваджено онлайн-курс «Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги із використанням керівництва mhGAP».
    Станом на 4 жовтня 2023 р. зареєстровано 52 647 слухачів, з них 45 207 пройшли навчання й отримали сертифікати учасників курсів первинної медичної допомоги для надання психологічної допомоги першого рівня за цим курсом, з них 6 834 лікарі, які працюють у первинній медичній допомозі. Близько 52 тисяч пацієнтів отримали психологічні послуги на «первинці» за 8 місяців цього року.


Йшлося також про розбудову кабінетів психологічного розвантаження у медзакладах «первинки», а також центрів психічного здоров’я у складі кластерних лікарень – для забезпечення ширшого доступу пацієнтів до психологічної та психіатричної амбулаторної допомоги. 

Крім того, учасники зустрічі обговорили поточну ситуацію у сфері охорони здоровʼя України, її виклики та досягнення за минулий рік, потенціал для посилення співпраці МОЗ та ВООЗ, найближчі кроки, що планується здійснити в межах такої співпраці.

Нагадаємо, з якими скаргами найчастіше зверталися українці протягом 2023 року до лікарів первинного рівня меддопомоги.