Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

МОЗ підтверджує інформацію про параліч у 12-річної дитини на Закарпатті

У Закарпатській області підтверджено параліч у 12-річної дитини. Зразки її біоматеріалів були надіслані до референс-лабораторії Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в Гельсінкі. Наразі проводиться подальше епідрозслідування та дослідження, щоб встановити причини паралічу у дитини.  

Випадок було виявлено під час здійснення регулярного епідеміологічного нагляду за випадками гострого в’ялого паралічу. 

Дитина не мала щеплень від поліомієліту, зараз вона перебуває під наглядом лікарів. Рівень охоплення щепленнями від поліо в регіоні залишається низьким: станом на 1 жовтня три дози вакцини отримали лише 49,6% дітей віком до року.

Єдиний спосіб захистити дитину від поліо — щеплення. Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, дітей вакцинують від поліомієліту у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 років і 14 років. Зробити щеплення можна в державних поліклініках безоплатно. Усі регіони забезпечені якісними ефективними вакцинами в достатній кількості. 

ДОВІДКОВО: 

Поліомієліт — це небезпечне захворювання, яке може спричинити параліч. Уражені хворобою нерви і м’язи не відновлюється. Ліків від поліо не існує. 

Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше — через брудні руки, інфіковану їжу та воду. Може довго залишатися на іграшках і поверхнях. Захворіти на поліо може кожна невакцинована особа незалежно від віку. Найбільш сприйнятливі до вірусу діти до п’яти років.