МОЗ підтримає українські медзаклади в налагодженні міжнародних партнерств
МОЗ активно підтримує та заохочує українські медичні заклади у налагодженні співпраці з іноземними колегами для обміну досвідом, адаптації кращих практик та стажування медичних працівників.
Про це заявила заступниця міністра охорони здоровʼя України з питань європейської інтеграції Марина Слободніченко на конференції «Від візії до дії», присвяченій ефективному управлінню медичними закладами в Україні.
«Якщо ваші медичні заклади вже розвивають звʼязки з лікарнями за кордоном або ви тільки плануєте розпочати цей шлях, закликаю вас активно звертатися до МОЗ. Програма міжнародного медичного партнерства готова надати вам підтримку у вирішенні конкретних питань та викликів, з якими ви стикаєтесь. Ми відкриті до вивчення ваших потреб і можливостей та сприятимемо встановленню результативної співпраці з іноземними медичними закладами», – наголосила Марина Слободніченко.
Програма міжнародного медичного партнерства передбачає укладення меморандумів про співпрацю між конкретними медичними закладами. Українські лікарні отримають своїх «побратимів» за кордоном.
«Мета такого партнерства – створити мережу взаємопідтримки та співпраці в галузі охорони здоровʼя та сприяти підвищенню якості надання медичних послуг в умовах викликів, які ставить перед нами війна. Разом ми можемо досягти великих успіхів у цій важливій справі», – підкреслила заступниця міністра.
Міністерство охорони здоров’я готове допомогти медзакладам у:
- налагодженні комунікації з партнерами;
- визначенні пріоритетів та плануванні співпраці;
- організації спільних заходів;
- вирішенні труднощів, у тому числі на рівні МОЗ України та країни-партнера;
- медіапідтримці.
Як повідомлялося раніше, відкрита декларація щодо міжнародного медичного партнерства була проголошена в Києві під час Третього саміту перших леді та джентльменів 6 вересня 2023 року.
18 країн приєдналося до цієї декларації, у рамках Саміту укладено 25 угод про міжнародне медичне партнерство між українськими та іноземними медзакладами. Серед закладів охорони здоровʼя, які стали партнерами, – багатопрофільні (зокрема університетські) лікарні, дитячі лікарні, спеціалізовані онкологічні та психіатричні заклади, медичні університети з Австрії, Данії, Естонії, Ізраїлю, Ірландії, Іспанії, Канади, Латвії, Литви, Молдови, Нідерландів, Північної Македонії, Польщі, Франції.