Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

МОЗ долучається до Новорічного флешмобу по контролю за ефективністю витрат держорганів

МОЗ долучається до Новорічного флешмобу по контролю за ефективністю витрат держорганів і бюджетних установ, який започаткував Олексій Тамразов!

Допоможіть нам проконтролювати Ваші гроші. Примусимо чиновників не тільки не красти, але й максимально ефективно витрачати ресурси.

Закликаємо платників податків контролювати, як витрачаються ваші кошти, не покладаючись лише на правоохоронні органи. А також допомагати чиновникам підвищити якість роботи – вказувати, що можна було зробити краще, де можна купити дешевше.

Для цього зараз маємо чудовий інструмент: електронну систему публічних закупівель Система публічних електронних закупівель ProZorro, яка дає можливість кожному побачити, що за лаштунками державних закупівель. Секрет цього інструменту простий: чим більше ним користуються – тим ефективніше він працює. Але сам по собі він нікого не карає. Він лише робить зловживання і неефективність ВИДИМИМИ. Дає можливість контролювати витрати бюджетних грошей (тобто грошей платників податків). КОЖНОМУ.

Буквально кожен може взяти участь у моніторингу: журналісти, волонтери, підприємці, депутати всіх рівнів, пацієнти і т.д.

Чому флешмоб новорічний? Бо в грудні бюджетні установи поспішають витратити всі "залишки" річних коштів, бо інакше гроші "згорають".

Але закупівлі - це не просто витрачання коштів, це ще й планування, збір інформації, підготовка заявки тощо. Ті замовники, хто все купує в останню мить, не хочуть зайвий раз напружуватись, і тому максимально уникають повноцінних процедур.

За законом, закупівлі до 200 000 грн (товари, послуги) і до 1,5 млн (роботи) можна проводити без відкритого аукціону по спрощеній процедурі. У деяких областях місцеві ради добровільно знизили цей поріг, щоб збільшити позитивний ефект від використання ProZorro, в деяких - ні. Але є й ті, хто використовують порогові значення, щоб приховати власну неефективність. Саме такі закупівлі ми розглянемо сьогодні.

Договір по такій закупівлі має публікуватись не пізніше наступного дня після укладення. Крім того, в договорі мають зазначатись конкретна назва товару, що дозволяє його ідентифікувати, кількість і вартість.

Крок 1. Переходимо на https://prozorro.gov.ua/

Крок 2. В пошуку обираємо - Тип процедури: Звіт про укладений договір, додатково можете обрати свій регіон.

https://prozorro.gov.ua/tender/search/

Крок 3. Переглядайте договори, що здаються вам підозрілими, особливо ті що близькі до 200 000 грн. (Команда МОЗ будемо вам вдячні, якщо ви будете приділяти увагу закупівлям медичних закладів і управлінь охорони здоров’я)

Приклад 1: Кам’янець-Подільська міська лікарня в вересні 2016-го заплатила за напівавтоматичний біохімічний аналізатор LabAnalyt SA (610) 75 000 грн.

https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2016-09-26-000203-b

Приклад 2

199 492 грн, заплатить "Луганська міська станція швидкої медичної допомоги" 92700, Україна, Луганська область обл., Старобільськ, Кірова 67, за 41 позицію побутової техніки.

https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2016-12-22-000144-a/

Крок 4. Пробуємо знайти аналогічний товар, наприклад в інтернет-магазинах, або на тому ж сайті Prozorro чи інших тендерах, щоб оцінити його реальну вартість:

Приклад 1

І бачимо, що "Волноваська центральна районна лікарня" змогла купити той самий аналізатор LabAnalyt SA (610) в грудні 2016-го за 58995,00 грн, https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2016-12-09-001069-b/

Тобто переплата Кам’янець-Подільська складає 16000,00 грн, чи 27 % А це, наприклад, забезпечення одного ліжко-місця на три місяці або Х військових аптечок

Приклад 2

Вартість зазначеної техніки в інтернет-магазинах складає:

10 Холодильник Vestfrost CX451S - 4949 грн

8 Пральна машина Gorenje W7202/S - 6999 грн

12 Праска Tefal FV 1526E1 - 659 грн

11 Мікрохвильова піч Hansa AMG17M70VH - 1505 грн

Разом: 129 945 грн, переплата - 53%

http://comfy.ua/mikrovolnovaja-pech-svch-hansa-amg17m70vh.html

http://comfy.ua/utjug-tefal-fv1526.html

http://bt.rozetka.com.ua/ua/1958307/p1958307/

http://comfy.ua/holodil-nik-s-verhnej-morozilkoj-vestfrost-cx451-s.html

***

Часто покупці несвоєчасно публікують звіти про покупку (має бути один день з моменту його укладення) Наприклад, як "Міська комунальна лікарня №3" Тернопільської міської ради https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2016-12-30-001001-b/

Або не зазначають назву/кількість придбаного, через що неможливо перевірити адекватність ціни, як, наприклад Корюківська центральна районна лікарня https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2016-12-27-000204-b/

Дані про такі випадки також повідомляйте нам (надсилайте інфу на пошту, тегайте МОЗ у фб)

Крок 5. Поширюйте цей мануал і ваші знахідки, чим більшу це приверне увагу, тим важче їм буде це робити і тим більше спонукатиме до ефективного використання коштів.

Тегайте місцеву адміністрацію і МОЗ. Адже РОЗПОРЯДНИКОМ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ НА ОХОРОНУ ЗДОРОВ'Я В РЕГІОНІ ПІСЛЯ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ Є САМЕ МІСЦЕВА АДМІНІСТРАЦІЯ.

Крок 6. Зробіть запит до покупця або подзвоніть, на сторінках тендерів є телефони (конкретної лікарні чи управління охорони здоров’я) з простими запитаннями: Що завадило їм придбати товар по тій ціні, яку знайшли Ви? Яка оцінка в них була в школі з математики? Чому вони неефективно витрачають Ваші гроші? Чи не забанили їх часом в гуглі, на сайті розетки чи конфі?

Для наочності можна зазначити - скільки аптечок, берців, тепловізорів, можна було купити за «надбавку за опт», скільки дітей вилікувати і т.д.

І копію такого запиту, будь ласка, надішліть:

- нам на ел.адресу [email protected] з темою листа prozorro

- на адресу місцевої державної адміністрації

- до управління національної поліції/прокуратури/НАБУ/НАЗК (в залежності від того, хто покупець/замовник і яка сума переплачена)

Крок 7. Опублікуйте відповіді. (не забудьте нас також тегнути :))

Ми зі свого боку обіцяємо проаналізувати цю інформацію і приділити особливу увагу недбалим закупівельникам.

- нам на ел.адресу [email protected] з темою листа prozorro

- на адресу місцевої державної адміністрації

- до управління національної поліції/прокуратури/НАБУ/НАЗК (в залежності від того, хто покупець/замовник і яка сума переплачена)