Міністри охорони здоров’я України та Литви відвідали медзаклади Полтавщини
Під час офіційного візиту до України міністр охорони здоров’я Литовської Республіки Аурімаса Пєчкаускаса разом з міністром охорони здоров’я України Віктором Ляшком відвідали медзаклади Полтавщини, зокрема Полтавську обласну клінічну лікарню та Полтавський обласний клінічний медичний кардіоваскулярний центр.
Українсько-литовська делегація оглянула Полтавську обласну клінічну лікарню, у реабілітаційному відділенні якої лікують поранених військових. Аурімас Пєчкаускас поспілкувався з пацієнтами та мультидисциплінарними реабілітаційними командами, а також побував у кабінетах фізичної реабілітації, що оснащені сучасним та високотехнологічним обладнанням.
Простір лікарні обладнано за світовими стандартами безбар’єрності й технологічності. Зали фізичної реабілітації оснащені сучасним обладнанням із віртуальною реальністю, яке забезпечує зворотний зв’язок із пацієнтом. Крім того, тут облаштовано кабінети ерготерапії, асистивних технологій та індивідуальних занять. Перелік тренажерів для реабілітації покриває весь спектр функціональних порушень пацієнтів, отриманих, зокрема, внаслідок мінно-вибухових та вогнепальних поранень.
“Створення сучасного безбарʼєрного реабілітаційного відділення на 30-60 ліжок у кожній кластерній та багатопрофільній надкластерній лікарні, де є всі умови для комфортного відновлення, працює висококваліфікована команда фахівців та імплементовані сучасні практики доказової реабілітації, — саме таке завдання поставлено перед медичними закладами. Якісна та безоплатна реабілітація доступна рівномірно по всій країні — топпріоритет Міністерства охорони здоровʼя. Після завершення процесу формування спроможної мережі лікарень минулого року 9️ медзакладів Полтавщини отримали статус кластерних чи надкластерних. Наразі в 6 з них вже функціонують реабілітаційні відділення. Реабілітаційна допомога тут надається безоплатно, оскільки медзаклади уклали відповідний контракт з НСЗУ. Вдячний нашим міжнародним партнерам, які допомагають нам розвивати цей важливий напрям.”
Також під час візиту міністри оглянули Полтавський обласний клінічний медичний кардіоваскулярний центр, де впроваджуються унікальні високотехнологічні методи діагностики й лікування, включаючи радіочастотну та кріоабляцію з навігаційною системою для лікування аритмій. У 2024 році центр пролікував майже 4000 пацієнтів, виконавши понад 2500 оперативних втручань, зокрема 142 імплантації та реімплантації штучного водія ритму і 48 операцій на відкритому серці, які раніше проводили лише у Києві, Харкові та Дніпрі.
Нагадаємо, попри повномасштабну війну українські медики продовжують підвищувати свій професійний рівень та вдосконалювати власні знання. Так, у межах ініціативи з міжнародного медичного партнерства, лише протягом жовтня команди українських лікарів пройшли навчання та обмін досвідом у сучасних клініках Швеції, Франції та Литви.
У межах партнерства між Миколаївською обласною клінічною лікарнею та університетською лікарнею Сантарос, Литва, команда нейро- та судинних хірургів й анестезіологів успішно пройшла стажування в литовській клініці «Vilnius University Hospital Santaros Klinikos» та освоїла новітні методи інтервенційної хірургії.
Міністерство охорони здоров’я висловлює вдячність уряду Литви за сталу підтримку з початку повномасштабної війни, що дає можливість українській медичній системі не лише надавати якісні та доступні послуги, а й розвиватися.