Міністр Європи та закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро відвідав Київську обласну лікарню
Під час візиту до України міністр Європи та закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро разом з заступниками міністра охорони здоров'я Сергієм Дубровим та Едемом Адамановим відвідали Київську обласну клінічну лікарню №2.
Українсько-французька делегація оглянула медзаклад, на базі якого працює реабілітаційне відділення, де проходять лікування поранені військові. Жан-Ноель Барро мав змогу поспілкуватися з пацієнтами та мультидисциплінарними реабілітаційними командами, а також побувати в кабінетах фізичної реабілітації, що оснащені сучасним та високотехнологічним обладнанням.
Наразі Україна активно розбудовує сучасну систему реабілітації, що грунтується на найкращих практиках розвинених країн світу, і доказових підходах, мультидисциплінарності та пацієнтоцентричності.
Концепція розвитку системи реабілітації у сфері охорони здоров’я, що впроваджується МОЗ, полягає у тому, що реабілітаційні відділення на 30-60 ліжок мають з’явитися у кожній великій (кластерній та надкластерній) лікарні країни. Таким чином вдасться забезпечити рівномірний доступ до реабілітаційної допомоги.
Представники Міністерства охорони здоров'я висловили вдячність Уряду Франції за сталу підтримку з початку повномасштабної війни, що дає можливість українській медичній системі не лише надавати якісні та доступні послуги, а й розвиватися.
Нагадаємо, під час Міжнародної конференції з питань відновлення Ukraine Recovery Conference – URC2024 у Берліні Україна та Франція уклали два рамкові договори щодо посилення співпраці. Зокрема, йдеться про зміцнення української медичної інфраструктури завдяки облаштуванню модульних лікарень, що дасть можливість забезпечити доступ пацієнтів до необхідних медичних послуг в умовах війни. Друга угода передбачає оснащення лікарень новітніми мамографами для діагностики та лікування раку молочної залози.
Україна та Франція підтримують тісну співпрацю між закладами охорони здоров’я в рамках міжнародного медичного партнерства, що передбачають:
- спільну роботу над покращенням ментального здоров'я;
- розвиток кадрових ресурсів;
- піклування про ментальне здоров'я медпрацівників.
Від початку повномасштабного вторгнення Франція передала тисячі тонн медичних препаратів та виробів. А також 23 автомобілі швидкої допомоги, кисневі станції, генератори.