Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Міністр охорони здоровʼя та Віцепрезидент Єврокомісії підписали домовленість про співпрацю

Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко та Віцепрезидент Європейської комісії з питань популяризації європейського способу життя Маргарітіс Схінас підписали домовленість про співпрацю у сфері охорони здоровʼя під час офіційної зустрічі у Міністерстві за участю Матті Маасікаса, Посла, Голови Представництва ЄС в Україні та інших представників Єврокомісії та Представництва ЄС.

«Ми щиро дякуємо ЄС за постійну підтримку від самого початку повномасштабної війни. Це допомагає нашій медичній системі вистояти в цей надскладний час. Однак наша співпраця значно глибша та всеосяжніша. Ми разом протидіяли пандемії COVID-19. Зараз ми разом протидіємо викликам війни. Ми разом будуємо спільні плани, які дозволять українській медичній системи розвиватися та інтегрувати найкращі практики і досвід. Візит пана Схінаса в наше Міністерство є ще одним підтвердженням великих планів щодо майбутньої співпраці. Це справді дуже цінно та символічно для нас», – зазначив Віктор Ляшко.

Також міністр подякував за підтримку в межах програми медичної евакуації. За понад 15 місяців війни завдяки тісній співпраці вдалося евакуювати на лікування в клініки країн ЄС вже майже 3 800 громадян України. Підтримка й солідарність Єврокомісії щодо українських пацієнтів продовжуватимуться і в майбутньому.  

Безперечно повномасштабна війна росії проти України впливає на всі сфери життя. Але ефективне реагування медичної системи на ці виклики є особливо важливим. Надання медичної допомоги всім, хто її потребує, – ключовий пріоритет. Мій візит в Україну сьогодні – символічний жест, який слугує підтвердженням того, що ЄС буде підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно. Підписання домовленості про співпрацю – це наш погляд в майбутнє», – підкреслив Маргарітіс Схінас.

Згідно з підписаною декларацією, Україна та Єврокомісія мають намір розвивати та поглиблювати співпрацю в сфері ментального здоровʼя. Відповідні домовленості вже були попередньо досягнуті в межах візиту в Україну Президента Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн під час зустрічі з першою леді України Оленою Зеленською щодо удосконалення програми психологічної допомоги українським дітям. Ведеться робота над створенням навчальної програми для людей, які працюють із дітьми, аби вони могли надавати психологічну допомогу, із врахуванням досвіду травматичних подій війни.   

Окрема увага приділена питанню покращенню доступу до медичних послуг для біженців та переселенців з України, які наразі перебувають в державах-членах ЄС. Йдеться про поліпшення здатності орієнтуватися в медичних послугах у приймаючій країні, розширений доступ до послуг з імунізації, інформування про заходи в сфері охорони здоровʼя, інтеграцію українських медичних працівників. 

Учасники зустрічі погодили необхідність розробки механізму спільної закупівлі ліків у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Це дозволить забезпечити кращі умови договору та заощадити завдяки обсягам закупівель.

Окрім цього, обговорили продовження співпраці в науковій сфері через програму EU4Health, в якій Україна бере асоційовану участь після підписання угоди 15 липня 2022 року. У результаті Україна може отримати доступ до фінансування від EU4Health на рівних умовах із державами-членами та іншими асоційованими країнами.  

Успішна співпраця в окреслених напрямах дозволить Україні якомога швидше виконати всі євроінтеграційні зобовʼязання та претендувати на повноправне членство в Європейському Союзі.