Ми повинні зробити все, аби мешканці прифронтових територій не відчували браку медичних послуг та лікарських засобів — Сергій Дубров
Перший заступник міністра охорони здоров'я Сергій Дубров відвідав з робочим візитом Херсонщину, де запрацювала мобільна аптека, яка обслуговуватиме села Бериславського району.
Маршрут пересувної аптеки охоплює 52 населені пункти у 7 громадах: Великоолександрівській, Високопільській, Кочубеївській, Борозенській, Калинівській, Милівській та Нововоронцовській.
“Херсонщина – один із регіонів, де маємо чимало зруйнованих закладів охорони здоров'я та стаціонарних аптек через постійні ворожі обстріли. Повинні зробити все, аби мешканці прифронтових територій не відчували браку медичних послуг та лікарських засобів. Дякую команді Херсонської ОВА та Департаменту охорони здоров'я за плідну співпрацю, реалізовані проєкти та стійкість. Сьогодні разом запустили мобільний аптечний пункт, який дасть змогу жителям 52 населених пунктів отримувати необхідні медпрепарати, зокрема, і за державною програмою «Доступні ліки» — безоплатно або з незначною доплатою. Що є вкрай важливо для людей, які мають хронічні захворювання та потребують безперервного прийому ліків.”
На території деокупованої частини Херсонщини наразі функціонує 91 аптечний заклад, з них 65 – у місті Херсон та 26 – у сільській місцевості. 73 аптечних пункти, 59 з яких в Херсоні, працюють за програмою реімбурсації. Програма «Доступні ліки» постійно розширюється новими препаратами. Сьогодні в програму входять 532 препарати за такими напрямами: серцево-судинні захворювання (у т.ч. профілактика інсультів та інфарктів), діабет ІІ типу, хронічне обструктивне захворювання легень (у т.ч. бронхіальна астма), інсуліни, розлади психіки та поведінки, епілепсія, нецукровий діабет, хвороба Паркінсона, імуносупресивні препарати, тест-смужки, знеболювальні лікарські засоби для паліативних пацієнтів.
Сергій Дубров нагадав, що доступ населення до ліків також забезпечує Національний поштовий оператор — «Укрпошта. Аптека». Пілотний проєкт МОЗ та Укрпошти охоплює всю країну. Ліки можна замовити телефоном, а поштовий оператор доставить медпрепарати безоплатно через свою мережу відділень – стаціонарних та пересувних.
Інформацію про прибуття мобільної аптеки пацієнти можуть отримати від сімейного лікаря або місцевої влади. Маршрут будується відповідно до потреб громад, визначених сімейними лікарями, та з урахуванням безпекової ситуації в області.
У мобільних аптеках відпускаються як лікарські засоби за рецептом, так і безрецептурні. Усі рецептурні препарати видаються виключно за рецептом — паперовим або електронним. Продаж наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів у таких аптеках заборонено.
На сьогодні мобільні аптеки працюють у дев'яти областях країни: Харківській, Черкаській, Чернігівській, Київській, Тернопільській, Рівненській, Одеській, Миколаївській та Херсонській.