Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Медики провели тренувальні навчання та відпрацювали реагування у разі можливого теракту на ЗАЕС

Тренувальні навчання проходять на території Запорізької, Дніпропетровської, Миколаївської та Херсонської областей. До них залучені відповідні служби центрального, регіонального та місцевого значення. Зокрема, медики, енергетики, працівники МВС, рятувальники та комунальники.

Рішення про проведення масштабних навчань екстрених служб з подолання наслідків можливого теракту на ЗАЕС напередодні ухвалив Міжвідомчий кризовий штаб. Попередньо мешканців попередили, що заходи мають навчально-тренувальний характер та попросили зберігати спокій. 

«Це тренувальні навчання екстрених служб, які відпрацьовували протоколи спільних дій в режимі “реальної загрози, що змінюється”. Сценарії можливого розвитку подій на ЗАЕС були попередньо змодельовані на засіданні Міжвідомчого кризового штабу. До відпрацювання заходів з подолання наслідків у разі підриву одного з енергоблоків станції у Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Дніпропетровській областях було залучено 404 бригади екстреної медичної допомоги та медицини катастроф та окремо 18 бригад до ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Визначені заклади охорони здоров’я по країні мають інструкції та відпрацьовують механізми екстреного реагування, які стосуватимуться евакуації та лікування постраждалих з зони ураження, дозиметрії, дезактивації та ротації фахівців, задіяних у ліквідації наслідків та роботі у різних зонах. Вдячний усім медикам за професійну роботу та злагодженість під час навчань», — пояснив заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін. 

На базі центрів контролю та профілактики хвороб у Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Дніпропетровській областях сформовано групи радіаційного захисту. Вони мають алгоритми дії в разі теракту на ЗАЕС. Всі бригади забезпечені приладами для вимірювання гамма-фону, радіометрами та дозиметрами. 

Моніторинг радіаційного фону на територіях зони можливого ураження та прилеглих територіях (на яких не здійснюватиметься евакуація населення) відбувався в ході навчання кожні 10 хвилин. Під час тренувальних навчань у Запорізькій області та зоні ймовірного радіаційного ураження розгорнуто моніторингові дозиметричні пости. 

Відпрацьовано алгоритм дії та роботи різних зон: пунктів евакуації у 50-кілометровій зоні забруднення, проміжних та приймальних пунктах евакуації. В рамках одного зі сценаріїв моделювання загрози у 20 населених пунктах Запорізької області протестували алгоритм видачі калію йодиду. 

На рівні МОЗ України — заклади охорони здоров’я відпрацювали інструкції стосовно заходів реагування на надзвичайну ситуацію техногенного походження. Зокрема, стосовно розгортання ліжко-місць для постраждалих та лікування евакуйованих з зони потенційного ураження. 

У Національному центрі радіаційної медицини відпрацьований розподіл та забезпечення лікувальних ресурсів, засобів індивідуального захисту персоналу і пацієнтів, засобів деконтамінації, обладнання та устаткування щодо дозиметричного контролю. Виконуються технічні заходи щодо оптимізації умов госпіталізації уражених пацієнтів з радіаційними ураженнями. 


Додатково:

У проведенні навчань взяли участь міністр енергетики України Герман Галущенко, міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко, голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергій Крук, президент НАЕК «Енергоатом» Петро Котін, заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін, голова Держінспекції ядерного регулювання України Олег Коріков, голова ВЦА Дніпропетровської області Сергій Лисак, голова Запорізької ОДА Юрій Малашко та представники Миколаївської та Херсонської обласних військових адміністрацій.