Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Медики-переселенці продовжують працевлаштовуватися у регіонах тимчасового проживання

Через повномасштабну війну в Україні багато медичних працівників змушені залишати власні домівки та робочі місця і переїжджати до інших більш безпечних регіонів. Чимало з них працевлаштовуються в місцеві медзаклади. 

Так, нині 4 399 внутрішньопереміщених медиків скористались можливістю працевлаштуватися у медичному закладі іншого регіону. 

Серед них: 2 029 лікарів, 1 555 фахівців (медичних сестер/братів, акушерів, фельдшерів, асистентів фармацевтів), 815 технічних працівників.

Найбільше працевлаштованих лікарів та інших професіоналів у сфері охорони здоров’я зареєстровано у Львівській – 283, Дніпропетровській – 213, Полтавській – 145 та Запорізькій областях – 125 осіб. 

Найбільше працевлаштованих медичних сестер та інших фахівців у сфері охорони здоров’я зареєстровано у Дніпропетровській – 324, Полтавській – 166, Харківській 141 та Запорізькій областях – 141 особа. 

Зазначимо, що механізм забезпечення робочими місцями медпрацівників, які через війну втратили можливість працювати за основним місцем роботи і працюють у медзакладах інших регіонів України врегульоване Міністерством охорони здоров’я України. Зокрема, наказом МОЗ України від 04.03.2022 р. № 414. 

Облік робочого часу медпрацівника здійснюється у закладі, до якого його направлено. Ці дані спрямовуються до закладу за основним місцем роботи, після чого працівник охорони здоров’я отримує заробітну плату. 

Збір та узагальнення інформації щодо кадрових потреб у закладах охорони здоров’я в регіонах України здійснюється за допомогою інформаційно-аналітичної системи MedData.

Відповідно, визначені особи закладів охорони здоров’я подають до вказаної системи оновлену інформацію щодо кількості внутрішньо переміщених працівників сфери охорони здоров’я із розподілом їх за професійними групами (професіонали, фахівці, технічні працівники) та формою трудових відносин із закладом охорони здоров’я, а саме:

- зараховані на основне місце роботи;

- зараховані за сумісництвом;

- виконують професійні обов’язки поза основним місцем роботи, але табелюються за основним місцем роботи.

Крім того, нагадуємо, що знайти потрібну вакансію можна за посиланням на порталі вакансій медичних працівників. Портал зручний у користуванні, відфільтрувати вакансії у пошуковому запиті  можна за різними показниками.